Skuteczna reklama

Tested advertising methods
83-87916-52-8
reklama, marketing
asia

John Caples, legenda branży reklamowej, był przewodnikiem i nauczycielem wielu pokoleń twórców działań marketingowych, znanym ze swych badań nad naukowymi metodami testowania skuteczności reklam. Książka jest jego klasyczną pracą na temat tworzenia skutecznych reklam, poprawioną i uaktualnioną przez znanego konsultanta w dziedzinie reklamy, Freda E. Hahna. Metody i techniki zilustrowane są dziesiątkami autentycznych przykładów reklam. Obecne, piąte już wydanie zostało uzupełnione o najnowsze problemy mediów i reklamy.

Książka, uznana za "biblię" autorów tekstów reklamowych, adresowana jest do copywriterów, pracowników agencji reklamowych, specjalistów ds. reklamy, pracowników działów marketingu oraz studentów zarządzania i marketingu.

Paweł Góralczyk | 2015-04-06

Obowiązkowa pozycja dla każdego kto interesuje się marketingiem. Pozycję czyta się bardzo przyjemnie i lekko. Pojawia się bardzo dużo jasno opisanych przykładów oraz wskazówek, które można wykorzystać w swojej codziennej pracy marketingowca czy copywritera.
Szkoda, że tak ciężko tę pozycję zdobyć w bibliotekach a już o internecie nie wspomnę. Nigdzie jej nie ma. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem wersji ksero. :)

WorkForIt | 2013-06-29
Przeczytana: 16 lutego 2013

Śmiali się gdy [...] ale kiedy... Jeden z najsłynniejszych tekstów reklamowych w historii reklamy. Wymyślił go własnie John. Swoją sławę zdobył dzięki niesamowitej efektywności odzewu. Tytuł podaje przykłady tego jak i innych tekstów marketingowych analizując krok po kroku dlaczego były tak skuteczne. O ile jednak działanie tych założeń było skuteczne w czasach rozkwitu reklamy w gazetach to jednak dzisiejsza literatura nie wskazuje na tak owocną skuteczność. Cenie ją jednak bo wiem, że moda lubi powracać i warto znać za wczasu tą pozycje.

Karla | 2013-02-20
Przeczytana: listopad 2012

Lektura obowiązkowa dla wszystkich marketerów, reklamowców i copywriterów. Bardzo dużo ciekawych przykładów, które pokazują jak skutecznie budować przekaz reklamowy. Fajne przykłady pomysłów na nagłówki i na call-to-action. Książka warta przeczytania

Ramon | 2011-12-24
Przeczytana: 2002 rok

Najlepsza książka nt reklamy jaką można przeczytać po polsku!

Gabriela Dąbska | 2015-08-19
książek: 2046