Poezje

asia

Inne wydania

Kornelia | 2012-02-06
Na półkach: 2012, Przeczytane, Nobliści

Prostota i bezpretensjonalność a przy tym jedna z najambitniejszych poetek polskich. Twórczość Pani Szymborskiej z pewnością pozostanie ponadczasowa!

książek: 1939
Luna | 2013-01-19

Podziwiam wiersze tej Poetki. Wyłania się z nich obraz niezwykle inteligentnej kobiety, która podchodzi do samej siebie z dystansem, potrafi z siebie zażartować, a zarazem jest wspaniałą i wrażliwą osobą. Szymborska traktuje świat i ludzi z ogromnym szacunkiem, w Jej twórczości brak zbędnej pychy czy zadufania w sobie.
Bawiąc się słowem ukazuje różne zależności, nierzadko zwraca naszą uwagę na poważne sprawy, pisząc o nich czasem nawet z przymrużeniem oka, lecz nigdy - z lekceważeniem.

halszka31 | 2012-02-13
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 13 lutego 2012

W poczuciu bezsilności związanej z wiadomością o śmierci poetki sięgnęłam po tomiki wierszy aby jeszcze raz zachwycić się ich pięknem,mądrością i sposobem przekazu.Byłam, jestem i będę Jej wdzięczna za te wszystkie doznania.

Julia23baowan | 2013-09-15

Kocham panią Wisławe Szymborką za to, że potrafi w tak prosty sposób przekazać tyle ponadczasowych wartości. Jedna z najwybitniejszych polskich autorek ! :)

Olala | 2011-08-23
Przeczytana: 22 sierpnia 2011

Zbiór starszych wierszy pani Wisławy. Poezja nieco inna niż obecna jej twórczość,ale także wspaniała.

Niehalo | 2011-06-18
Przeczytana: 29 października 2013

Czy muszę dodawać coś więcej?

gosiazosia | 2016-06-28
Przeczytana: 2012 rok