Poezje

ALFA
1987-01-01
1987-01-01
837001108X

Kocham panią Wisławe Szymborką za to, że potrafi w tak prosty sposób przekazać tyle ponadczasowych wartości. Jedna z najwybitniejszych polskich autorek ! :)

1923

Podziwiam wiersze tej Poetki. Wyłania się z nich obraz niezwykle inteligentnej kobiety, która podchodzi do samej siebie z dystansem, potrafi z siebie zażartować, a zarazem jest wspaniałą i wrażliwą osobą. Szymborska traktuje świat i ludzi z ogromnym szacunkiem, w Jej twórczości brak zbędnej pychy czy zadufania w sobie.
Bawiąc się słowem ukazuje różne zależności, nierzadko zwraca naszą uwagę na poważne sprawy, pisząc o nich czasem nawet z przymrużeniem oka, lecz nigdy - z lekceważeniem.

Bawiąc się słowem ukazuje różne zależności, nierzadko...

Prostota i bezpretensjonalność a przy tym jedna z najambitniejszych poetek polskich. Twórczość Pani Szymborskiej z pewnością pozostanie ponadczasowa!

Zbiór starszych wierszy pani Wisławy. Poezja nieco inna niż obecna jej twórczość,ale także wspaniała.

• Poezja
  • Poezja