Przekleństwo Androgyne. Transseksualizm: mity i rzeczywistość

Seria: Logos
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
transseksualizm
Kamulka84

Powyższa książka w sposób rzetelny i naukowy przedstawia problem transpozycji płciowej - Transseksualizmu.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Dobra książka.W sposób przystępny i rzetelny wyjaśnia przyczyny transseksualizmu obalając bzdurne mity,a przede wszystkim objaśniając czym jest transseksualizm-mylony często z transwestytyzmem.Czytałam ją bardzo dawno i dzięki niej rozumiem jak to się dzieje,że niektórzy ludzie dążą do zmiany płci,bo czują się uwięzieni w jakby nie swoim ciele.Gdyby więcej osób zechciało sięgnąć po naukowe prawdziwe wyjaśnienia tego zagadnienia,byłoby więcej tolerancji,ba,zrozumienia dla tych ludzi.Warto być dociekliwym w takich sprawach,przestać być ignorantem,posiadać więcej wiedzy,by nikogo nie oceniać i nie krzywdzić.

trycha | 2014-02-19

Wciąż zaskakująco aktualne kompendium wiedzy o transseksualiźmie i zaburzeniach tożsamości płciowej w ogóle. Głównie jednak z medycznego punktu widzenia.

Andrzej | 2016-10-02
slippingpill | 2015-04-20