Na krawędzi niepoznanego

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
wiedzima

Książka ta ma za zadanie, w jakimś bardzo niewielkim stopniu, ułatwić poszukiwania tajemnic świata. Nie stanowi jakiegoś leksykonu czy obszernego zestawienia naszej niewiedzy – obejmuje zaledwie kilkadziesiąt tylko, nierozwiązanych dotąd, problemów wśród mnóstwa innych, których pełnego opisania nie podjęłaby się nawet ogromna, tego rodzaju, encyklopedia. Chodzi o zasynalizowanie czytelnikowi tego, co wiemy już o najbardziej dręczących nas problemach z zakresu wiedzy o Kosmosie, dawnych dziejów Ziemi, parapsychologii, a wreszcie co należy sądzić o niektórych informacjach, jakie przynosi codzienna prasa. Nie są to więc rozważania o nowych czy nadzwyczajnych zagadkach. Wręcz przeciwnie, większość z nich badana była od dawna i opisywana przez różne, często wzajemnie sprzeczne teorie. Autorowi chodziło o przekazanie aktualnych i rzetelnych informacji, ujętych w najbardziej syntetycznej formie.

źródło opisu: KAW, 1986

źródło okładki: zdjęcie autorskie