Klucz kulików

Een viucht regenwulpen
83-07-01217-1
samotność, powieść
Eve

Maarten't Hart (ur. 1944), z zawodu biolog, pracownik naukowy uniwersytetu w Lejdzie, a przy tym autor kilku powieści i zbiorów opowiadań, dzięki "Kluczowi kulików" znalazł się u schyłku lat siedemdziesiątych w czołówce współczesnych pisarzy niderlandzkich. "Klucz kulików" to wnikliwe studium samotności, osadzone mocno w holenderskim pejzażu, wiejskim obyczaju i niderlandzkiej tradycji....

"Klucz kulików" to wnikliwe studium samotności, osadzone mocno w holenderskim pejzażu, wiejskim obyczaju i niderlandzkiej tradycji. Bohater 't Harta, też biolog, sprzymierzony ze światem przyrody, nie umie odnaleźć się w świecie ludzi. Jest w nim obcy, inny niż wszyscy. Dociekając przyczyn tej inności rozpamiętuje swe trzydziestoletnie życie w przeświadczeniu, że mimo błyskotliwej kariery naukowej i satysfakcji zamiłowanego badacza było ono nieudane, gdyż boleśnie niepełne, wyzbyte miłości, której pragnie i zarazem się lęka.

igavron | 2016-09-03
Kit | 2015-04-29