101 zabaw filozoficznych. Doświadczanie codzienności

Tłumaczenie: Elżbieta Urscheler
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia, Życie, Literatura". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
101 expériences de philosophie quotidienne
83-89574-47-0
filozofia i etyka
Olena

Zbiór codziennych ćwiczeń filozoficznych, rozwijających wyobraźnię, wrażliwość i krytycyzm. Zabawne i pouczające.

silverraven | 2011-07-16
Na półkach: Przeczytane, Gry i zabawy
Przeczytana: 2008 rok

Świetna książka! Pozwala spojrzeć z zupełnie innej perspektywy na monotonię codzienności, wyostrzyć percepcję i zintensyfikować doznania. Niektóre z doświadczeń proponowanych przez autora polegają na zabawie słowem, czy jakąś ideą. Inne wymagają użycia wyobraźni, np.: obieranie jabłka w myślach, czy wchodzenie do obrazu. Jeszcze inne skłaniają do odmiennego spojrzenia na zwykłe, wykonywane często czynności, takie jak: telefonowanie, korzystanie ze środków komunikacji, pobyt u fryzjera, słuchanie radia, czy przymierzanie ubrań. Autor chce abyśmy na chwilę zatrzymali się, przestali spieszyć i pozwolili sobie na chwilę refleksji nad tym co jest tu i teraz. Abyśmy ponownie odkryli otaczający nas świat otwierając się na zapachy, dźwięki i obrazy, które wydają się nam nudne i zwyczajne, a jednak takie nie są.

Monika Mróz | 2013-11-18

Gdy mi się nudzi albo czuję zbyt mocno swoją cielesność, otwieram książkę na losowej stronie i przystępuję do zabawy :) P.S. Wypróbujcie numer z odwróceniem perspektywy ziemia - niebo. Naprawdę działa :)

KSP | 2013-05-15
Przeczytana: 2005 rok

Etiudy filozoficzne zabawnie inspirujące w postrzeganiu codzienności. Czyta się bardzo dobrze, doświadcza jeszcze lepiej :)

Katarzyna Bysiek | 2012-01-07

Jak ciekawe i smieszne moze byc zycie w ktorym bawisz sie filozofia:)

Joe | 2014-04-06

Dla urodzonych filozofów - gratka.

orchidora | 2014-01-20
Przeczytana: 2014 rok