Kocham Cię

Ti amo
83-06-02739-6
poradniki
kalla

Dlaczego kiedy i w kim się zakochujemy? Jak odróżnić zakochanie prawdziwe od nieprawdziwego? Co robić, aby nasza więź miłosna przetrwała próbę czasu, a instytucja małżeństwa nie zdusiła życiodajnej siły Erosa? Jeśli miłość istnieje - pisze Francesco Alberoni, słynny włoski socjolog, autor licznych książek, w tym wydanych po polsku "Optymizm" i "O przyjaźni"- zawsze jest w stanie rodzenia się,...

Jeśli miłość istnieje - pisze Francesco Alberoni, słynny włoski socjolog, autor licznych książek, w tym wydanych po polsku "Optymizm" i "O przyjaźni"- zawsze jest w stanie rodzenia się, in statu nascendi. To rewolucja w umyśle i w sercu, radykalna przemiana i reinterpretacja dotychczasowego życia dwóch autonomicznych jednostek, które tworzą całkowicie nową, najmniejszą z możliwych, wspólnotę społeczną. Tak jak każda społeczność, i ta rządzi się swoimi wewnętrznymi prawami, przechodzi wiele prób.

sharifa | 2014-07-03

Sięgnęłam po tę książkę z dużym entuzjazmem, ale niestety się rozczarowałam. Trudno mi jednoznacznie wskazać, czego tu brakuje, niby wszystko na miejscu, a jednak nie. Do tego lektura mogłaby być krótsza, w pewnym momencie ma się wrażenie, że autor parafrazuje sam siebie. Za dużo własnych teorii, a za mało konkretów - w końcu nie dowiedziałam się dokładnie, co sprawia, że niektóre związki są długie i stabilne, a inne rozsypują się w proch. Były co prawda jakieś drobne sugestie, jednak jeśli ktoś chciałby jakiś porad co do związku, to jednak nie tutaj. Bardzo obfita w przykłady z literatury i życiorysów pisarzy, więc jeśli ktoś lubi to może uznać za plus.

Stary_Wilk | 2016-08-17
Przeczytana: luty 1999