Miecz rodu Bedwyrów

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Karmazynowy Cień". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Sword of Bedwyr
837150635X
Pablos

Od wielu już lat dumne ziemie Eriadoru znoszą despotyczne rządy okrutnego króla-czarnoksiężnika Greensparowa i jego sług, żołnierzy cyklopów. Luthien, syn lorda Gahrisa Bedwyra, jest zbyt młody, by pojąć ból i rozpacz ciemiężonych ludzi, krzatów i elfów Wysokiego Rodu. Tragiczne wydarzenie podczas pokazu walk wojowników sprawia, że młodzieniec musi opuścić rodzinną ziemię Bedwyrin. W trakcie ucieczki poznaje Olivera deBurrowsa, niziołka złodziejaszka, z którym udaje się w podróż pełną przygód. Kiedy przyjaciele spotykają czarodzieja Brind`Amoura, ich przygody zmieniają się w magiczną odyseję. Odradza się legenda herosa, obrońcy niewinnych KARMAZYNOWEGO CIENIA

Dreddenoth | 2015-09-05
Przeczytana: 03 września 2015

Mile zaskoczyła mnie ta książka, z początku byłem trochę negatywnie nastawiony jednak poznając Luthiena coraz bardziej , zaczynałem się wciągać. Pojawienie się Olivera postaci tak jaskrawej i tak zabawnej jednocześnie, do diaska z robin hoodem, Oliver bije go na głowę ( właściwie to o głowę).
Same walki to to co Slavatore umie opisywać, zwłaszcza w wykonaniu niziołka często śmieszne wyczyny po prostu rozbrajają. Sama historia nie jest zła, a finałowa walka mile mnie zaskoczyła Warto dać tej historii szansę

christi | 2010-09-15

Fantasy i to z wyższej półki. Fabuła prosta: wybieramy swoją ikonę, która doprowadza do wojny. Ikona psuje krew wrogowi i w końcu happy end. Wplatamy w to skomplikowaną miłość i namiętny romans z elfem. Banalne? No może trochę, ale książka napisane jest naprawdę dobrym językiem, pełnym humoru, ale też znajdziemy tam ciekawe wartości i wiele cytatów godnych uwagi. Polecam ;)

seam | 2015-08-23
Kubota | 2015-08-17