Antoine i Consuelo de Saint-Exupery: Legendarna miłość

Tłumaczenie: Magdalena Chodownik
Wydawnictwo: Muza
Antoine et Consuelo de Saint Exupery, un amour de legende

Dzieje miłości autora "Małego Księcia" - nieznane barwne fotografie, akwarele, rękopisy, które leżały w kufrach przez 60 lat - świadectwa miłości sentymantalnej, miłości namiętnej, wreszcie miłości legendarnej. Kufry podróżne Antoine'a i Consuélo de Saint-Exupéry, które przypłynęły po wojnie z Nowego Jorku na pokładzie statku pasażerskiego, przez 60 lat nie były otwierane. Strzegły skarbów...

Kufry podróżne Antoine'a i Consuélo de Saint-Exupéry, które przypłynęły po wojnie z Nowego Jorku na pokładzie statku pasażerskiego, przez 60 lat nie były otwierane. Strzegły skarbów ich miłości: listów, rysunków, papierów, fotografii, akwarel, ubrań, portfela, nagryzmolonych na przypadkowych karteluszkach słów, biżuterii, zeszytów pełnych szkiców, rękopisów opatrzonych uwagami, wierszy...

[Muza, 2007]

cynaderki | 2012-11-28

Jak to szewc bez butów chodził, czyli o moralności moralisty. Pisarz z krwi i kości w wydaniu dla dorosłych.

A do tego wyjątkowe jak na polskie warunki wydanie: kredowy papier, multum zdjęć, ciekawostek z życia prywatnego. Barwna epoka międzywojnia i burzliwy związek na tym tle. Mały Książę już nigdy nie będzie tą samą lekturą.

Anna | 2013-04-30
Przeczytana: 01 maja 2013