An Angel for Emily
Nawiedzona
dona

Emily Todd, wściekła na narzeczonego, który zawiódł ją w bardzo ważnej dla niej chwili, w niecodziennych okolicznościach spotyka tajemniczego mężczyznę. Wszystko w nim jest dziwne, więc kiedy się podaje za jej anioła stróża, Emily jest przekonana, że ma przed sobą szaleńca. A jednak, narażając się na to, że jej życiowe plany wezmą w łeb, decyduje się na niebiańskie przeżycia w ramionach nieznajomego.
"Nawiedzona" to trzecia powieść Jude Deveraux, jaką przeczytałam i w ogólnych ramach bardzo stereotypowa dla tej autorki, a mianowicie główna bohaterka, uwikłana w związek z nieodpowiednim, egoistycznym mężczyzną, nagle wpada w wir absurdalnych, niesamowitych wydarzeń, których centrum stanowi tajemniczy mężczyzna, któremu koniecznie należy pomóc. W tej powieści Emily, bohaterka oczywiście o nieskalanej duszy, poznaje swojego anioła stróża, którego potrąca samochodem, a to dopiero początek; w dalszej części ścigają ją agenci FBI, żona umarlaka, żądni majątku krewni, a nie wspomniałam jeszcze o duchach i leśnych duszkach. Można by sądzić, że drwię z tej powieści, ale wręcz przeciwnie. Oczywiście romans w ogólnym zarysie podobny do np. "Wyzwolonej" ("Rycerz w lśniącej zbroi"), miłość oczywiście prawdziwa i czysta, ale co najbardziej urzeka mnie w powieściach tej autorki, to dialogi, które tryskają humorem. Powieść czyta się gładko i przyjemnie, dialogi są błyskotliwe, a i pomysł z aniołem przeprowadzony tak, że nie irytuje. Miła lektura na zimową porę.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Joanna | 2017-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2017

bajka dla dużych dzieci. bardzo nierealna. trochę mi to przeszkadzało. szału nie ma. jedynie fajne to, że dobrze się kończy i miłość zwycięża.

Ziraelka | 2012-12-18

Książka NAWIEDZONA Jude Deveraux dowodzi, że romans paranormalny to gatunek stale obecny w literaturze. Została wydana w 1998 roku, czyli na długo przed nową falą mody na wampiry, wilkołaki i anioły.
Nawiedzona to lekki romans z ciekawym motywem angelologicznym, wydany w kultowej serii „Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!” wydawnictwa DaCapo. Ubogą oprawę graficzną rekompensuje ciekawa zawartość, która łączy piękną historię miłosną z porywającym wątkiem kryminalnym, a wszystko to okraszone jest szczyptą magii.
Akcja książki rusza z kopyta od pierwszych stron. Główna bohaterka wracając samotnie z przyjęcia, potrąca mężczyznę, któremu postanawia udzielić pomocy. Od tej chwili Emily zostaje wciągnięta w wir dramatycznych wydarzeń, których centrum wydaje się koncentrować wokół tajemniczego mężczyzny, który podaje się za jej anioła stróża, ale jednocześnie jest poszukiwanym przez FBI zbiegłym przestępcą, oskarżonym o morderstwo i związki z przestępczością...

goja777 | 2014-03-05

Pamiętam,że tyle razy miałam ją w rękach i zawsze mimo wszystko wypożyczałam co innego bo odrzucała mnie okładka , ahh jakże się pomyliłam ;) Przepiękny romans , wchłonęłam go w niewiarygodnym tempie ... Gł. bohater Michael jest cudowny , o takim mężczyźnie mogłabym czytać całe wieki ;) Wzruszająca historia pełna Ogromnej Prawdziwej miłości + dawka niesamowitego humoru :) Coś pięknego,kocham tą książkę i POLECAM każdemu kto jeszcze nie czytał , a zapewniam ,że Warto !! =)

Kasia W-ka | 2012-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2012

SUPER!!!! Mnie osobiście bardzo pochłonęła. Trochę humoru, trochę nieba, trochę napięcia w lekkim słowie!!!

Ayumio | 2014-09-01
Przeczytana: 28 lipca 2014

Moja ocena: 3/6

Te książki już zaczynają się zlewać w jedną masę. :D
On - przystojniak, niesamowity + każdy ma zazdrościć
Ona - ciągle trafia na jakiegoś faceta, który na nią nie zasługuje.
W końcu się spotykają i wynika często między nimi jakaś zabawna, niespodziewana sytuacja. Potem facet się zakochuje ale uświadamia sobie to po połowie książki.
I tak dalej, i tak dalej....

Adrianna | 2017-01-07

Każdy z nas ma Anioła Stróża. A co jeżeli jeden się w nas zakocha?

Evi91 | 2012-04-26
Przeczytana: 23 maja 2010

"Dopiero na drugim piętrze zaczęła popadać w histerię." (Da Capo)

rittoso | 2018-01-28
EmaxDomina | 2017-12-15