Nawiedzona

Okładka książki Nawiedzona Jude Deveraux
Okładka książki Nawiedzona
Jude Deveraux Wydawnictwo: Da Capo Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura obyczajowa, romans
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
An Angel for Emily
Da Capo
1998-01-01
1998-01-01
Wojciech Usakiewicz
Nawiedzona

Nie wiem, co ta historia ma w sobie, że tak mi się spodobała i przeczytałam ją w jeden dzień. Sama się sobie dziwię, ponieważ nie lubię takich "nierealnych" historii w romansach. Jednak była to taka pozytywna, wbrew wszystkiemu, książka że mogę polecić ją z dużą przyjemnością.

Takich bohaterek nie spotyka się w życiu. Pracowita, poświęcająca życie dla innych, nudna bibliotekarka z małego miasteczka. Oczywiście tak dobrej osobie jak nic tylko spadnie anioł z nieba. No i rzeczywiście, Emili potrąca go samochodem. Przystojny mężczyzna bardziej przejmuje się tym co czuje dziewczyna niż kilkoma ranami od kul. Dziwacznie mówi i zachowuje się niepokojąco, wykorzystuje nawet szantaż, by jej nie odstępować (ach te anioły!). Oczywiste jest, że od pierwszej chwili mają się ku sobie, pomimo przystojnego narzeczonego w tle. Jedynym sposobem uwolnienia się od zwariowanego mężczyzny, jest rozwiązanie zagadki, jakie zło zagraża Emili, że aż potrzebna była anielska pomoc.
Książka, jak i pozostałe autorki, świetnie napisana, lekka, podszyta humorem, choć bohaterzy nierealistyczni, więc ocena też nie jest wyższa.

bajka dla dużych dzieci. bardzo nierealna. trochę mi to przeszkadzało. szału nie ma. jedynie fajne to, że dobrze się kończy i miłość zwycięża.

Każdy z nas ma Anioła Stróża. A co jeżeli jeden się w nas zakocha?

Każdy z nas ma Anioła Stróża. A co jeżeli jeden się w nas zakocha?

Moja ocena: 3/6

Te książki już zaczynają się zlewać w jedną masę. :D
On - przystojniak, niesamowity + każdy ma zazdrościć
Ona - ciągle trafia na jakiegoś faceta, który na nią nie zasługuje.
W końcu się spotykają i wynika często między nimi jakaś zabawna, niespodziewana sytuacja. Potem facet się zakochuje ale uświadamia sobie to po połowie książki.
I tak dalej, i tak dalej....

Moja ocena: 3/6

Te książki już zaczynają się zlewać w jedną masę. :D
On - przystojniak, niesamowity + każdy ma zazdrościć
Ona - ciągle trafia na jakiegoś faceta, który na nią nie zasługuje.
I tak dalej, i tak...

Pamiętam,że tyle razy miałam ją w rękach i zawsze mimo wszystko wypożyczałam co innego bo odrzucała mnie okładka , ahh jakże się pomyliłam ;) Przepiękny romans , wchłonęłam go w niewiarygodnym tempie ... Gł. bohater Michael jest cudowny , o takim mężczyźnie mogłabym czytać całe wieki ;) Wzruszająca historia pełna Ogromnej Prawdziwej miłości + dawka niesamowitego humoru :) Coś pięknego,kocham tą książkę i POLECAM każdemu kto jeszcze nie czytał , a zapewniam ,że Warto !! =)

Książka NAWIEDZONA Jude Deveraux dowodzi, że romans paranormalny to gatunek stale obecny w literaturze. Została wydana w 1998 roku, czyli na długo przed nową falą mody na wampiry, wilkołaki i anioły.
Nawiedzona to lekki romans z ciekawym motywem angelologicznym, wydany w kultowej serii „Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!” wydawnictwa DaCapo. Ubogą oprawę graficzną rekompensuje ciekawa zawartość, która łączy piękną historię miłosną z porywającym wątkiem kryminalnym, a wszystko to okraszone jest szczyptą magii.
Akcja książki rusza z kopyta od pierwszych stron. Główna bohaterka wracając samotnie z przyjęcia, potrąca mężczyznę, któremu postanawia udzielić pomocy. Od tej chwili Emily zostaje wciągnięta w wir dramatycznych wydarzeń, których centrum wydaje się koncentrować wokół tajemniczego mężczyzny, który podaje się za jej anioła stróża, ale jednocześnie jest poszukiwanym przez FBI zbiegłym przestępcą, oskarżonym o morderstwo i związki z przestępczością zorganizowaną.
Ogromnym atutem książki jest kreacja głównego bohatera, który stanowi fascynującą zagadkę. Z wypiekami na twarzy śledziłam kolejne przygody, powoli odkrywając prawdziwą tożsamość Michaela.
Książkę świetnie się czyta, jest napisana lekko i z humorem, mnie osobiście szczególnie ubawiły lapsusy językowe Michaela, np. „Moje życzenie jest pani rozkazem”!
Motyw anioła jest tu ujęty bardzo oryginalnie i na tyle subtelnie, że nie obraża ani uczuć religijnych, ani inteligencji czytelnika. Historia pokazuje miłość jako największą siłę we wszechświecie, bo to miłość okazuje się najważniejsza, zarówno tu na ziemi, jak i w niebiosach, nawet aniołowie są wobec niej bezsilni. Naprawdę trudno się z tym nie zgodzić!
Zakończenie historii jest słodkie, ale nieprzesłodzone. Muszę przyznać, że błogi uśmiech długo nie schodził z moich ust.
Zawsze z przyjemnością wracam do Nawiedzonej, żeby przeczytać choć mały fragment, ponieważ to naprawdę niezawodny sposób na poprawę humoru.

"Dopiero na drugim piętrze zaczęła popadać w histerię." (Da Capo)

"Dopiero na drugim piętrze zaczęła popadać w histerię." (Da Capo)

SUPER!!!! Mnie osobiście bardzo pochłonęła. Trochę humoru, trochę nieba, trochę napięcia w lekkim słowie!!!

• Romans
  • Jude Deveraux