Nowi mężczyźni? Zmieniające się modele męskości we współczesnej Polsce

Marta

Książka zawiera, obok teoretycznej analizy przemian męskości we współczesnej kulturze, wyniki badań empirycznych nad mężczyznami pełniącymi rodzinne i zawodowe role dotąd kojarzone z kobietami i kobiecością: wychowawców małych dzieci, pielęgniarzy, nauczycieli. Autorami tych opracowań są m.in. Małgorzata Fuszara, Beata Łaciak, Krzysztof Arcimowicz, Jacek Kurczewski, Katarzyna Władyka. Materiały empiryczne, które stały się podstawą opracowań, to zarówno teksty kultury jak wywiady indywidualne i grupowe. Książka będzie pierwszym na polskim rynku opracowaniem zawierającym bogaty materiał na temat mężczyzn pełniących role uważane wcześniej za nietypowe i zarezerwowane dla kobiet.

adrianna | 2014-02-19
Na półkach: Przeczytane, Fragments