Lyonesse: Miasto, Mgła, Maszyna

Wydawnictwo: Kuźnia Gier
Wolsung, RPG, steampunk
Inne
Serafin

Witajcie w Perle Miast! Oto jedyny w swoim rodzaju przewodnik po Lyonesse. Dzięki niemu poznacie miasto od podszewki: od niebezpiecznych, spowitych mgłą zaułków Bridgebank, przez magiczne zabytki Uldnesse i kręte alejki Ogrodów Opackich po strzeliste wieżowce Tintagel District. Poznacie rzeczy ukryte za fasadą Lyonesse, tajemnice czające się w gęstych oparach mgły, w wąskich zaułkach i w...

Witajcie w Perle Miast!
Oto jedyny w swoim rodzaju przewodnik po Lyonesse. Dzięki niemu poznacie miasto od podszewki: od niebezpiecznych, spowitych mgłą zaułków Bridgebank, przez magiczne zabytki Uldnesse i kręte alejki Ogrodów Opackich po strzeliste wieżowce Tintagel District. Poznacie rzeczy ukryte za fasadą Lyonesse, tajemnice czające się w gęstych oparach mgły, w wąskich zaułkach i w przeszłości, która przeminęła jedynie pozornie.
Stolica Imperium Alfheimu to miasto uniwersytetów, muzeów, galerii, kombinatów włókienniczych, doków, hut i fabryk. To ośrodek przemysłu kinematograficznego, ostatni port imigrantów z całego globu, tygiel religii, kuchni i kultur. Miasto handlu, sztuki, zbrodni, bogactwa i ubóstwa. Miasto cudów. Miasto kontrastów. Miasto miast. Miasto spowite Mgłą.

To najwspanialsze miasto świata. Przekonajcie się sami.
Lyonesse: Miasto Mgła Maszyna zawiera:
dokładne opisy 12 dzielnic Lyonesse, gotowe do wykorzystania na sesji;
informacje o niesławnej lyoneskiej Mgle, nawiedzającym miasto Fetorze, Kolejce Metropolitalnej i olbrzymiej maszynie różnicowej zarządzającej stolicą;
opisy 8 organizacji magicznych oraz 12 klubów i stowarzyszeń;
rozszerzone zasady magii oraz opis Astralu;
8 nowych zaklęć, 14 unikalnych osiągnięć oraz 19 atutów i gadżetów;
13 przeciwników godnych waszych bohaterów;
szczegółowy konspekt kampanii dla Sławnych bohaterów i 12 scenariuszy oraz 164 konkretnych pomysłów na przygody.

Adrian Kopp | 2016-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2016