Wielka gra: Nieznana historia amerykańskiego podwodnego szpiegostwa

Tłumaczenie: Tadeusz Melleman
Wydawnictwo: Magnum
Blind Man`s Bluff: The Untold Story of American Submarine Espionage
83-85852-40-9
okręty podwodne, USA, wywiad, polityka, ZSRR
historia
Marecki

Żadnych zadań szpiegowskich nie otaczała tak wielka tajemnica, jak rejsów amerykańskich okrętów podwodnych. Po sześciu latach badań znani amerykańscy dziennikarze: Sherry Sontag i Christopher Drew napisali ekscytującą opowieść o walce w głębinach. Akcja obejmuje okres od czasów bezpośrednio po II wojnie światowej do dnia niemal dzisiejszego. Tą książkę, która w 1999 roku znalazła się na pierwszych miejscach amerykańskich list bestsellerów, czyta się jak najlepszą powieść sensacyjną.

Garbaty-Aniol11 | 2013-07-16

Bardzo ciekawa pozycja ukazująca zimnowojenne zmagania szpiegów korzystających z okrętów podwodnych. Niektóre historie są bardziej emocjonujące niż powieści sensacyjne. Polecam nie tylko fascynującym się marynistyką ale wszystkim interesującym się historią współczesną i jej obliczami.

Roman Dłużniewski | 2016-12-06

Dobra książka, ale szkoda, że tylko o Amerykanach. Sowieci o tym nie piszą. W potocznej świadomości okręty podwodne raczej nie kojarzą się ze szpiegostwem. Warto przeczytać.

Marchi | 2013-05-05
Bar | 2011-05-03