The Blue Afternoon
Błękitne, popołudnie
Agnieszka A

Kay Fisher jest młodą architekt, mieszkanką Los Angeles, którą los zdążył już boleśnie doświadczyć. Nieudane małżeństwo, śmierć dziadka, zdrada wspólnika. Jakby tego było mało, w jej życiu pojawia się nagle tajemniczy starszy mężczyzna, podający się za jej ojca. Pojawienie się nieznajomego zachwiało dotychczasowym życiem Kay Fisher, ale mimo pewnych oporów daje się ona wciągnąć w grę i wyrusza z tajemniczym mężczyzną w odkrywczą podróż do Lizbony. Podczas rejsu poznaje fascynującą historię, która rozegrała się na początku wieku w bajkowej scenerii Filipin, historię naznaczoną serią zagadkowych morderstw oraz wielką, szaloną miłością, zdolną przetrwać dziesięciolecia.

| 2014-09-26
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 26 września 2014

Książka składa się z trzech części: Nowy Jork gdzie akcja dzieje się w 1936 r., Manila 1902 r. oraz Lizbona 1936 r. Pozycja o tyle ciekawa, że dowiadujemy się z niej po pierwsze o mało znanej wojnie amerykańsko filipińskiej (1899-1902) po drugie, z uwagi na fakt, że bohaterem jest dr Salvador Carriscant (chirurg) przeczytamy o tym, jak wyglądały sale operacyjne oraz zabiegi chirurgiczne na początku XX wieku. Oczywiście w to wszystko wpleciony wątek miłosny przecież ludziom zawsze towarzyszyła miłość - niezależnie od epoki. Książka dobra i dziwię się, że ma tak mało czytelników.

Sygryda | 2016-01-25
kacper | 2013-08-24