Solo

William Boyd Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: James Bond (tom 38) kryminał, sensacja, thriller
Agnieszka Sobolewska
W.A.B.
James Bond
James Bond (tom 38)
kryminał, sensacja, thriller
Agnieszka Sobolewska
James Bond

Czyta się to bez entuzjazmu, rzekłbym nuda książka.

Dobrze napisane (zawiera sporo niuansów z książek Fleminga), z ciekawą fabułą, kilkoma zwrotami akcji i mocną intrygą. Barwna, z doszlifowanymi detalami. Bond w stylu Craiga - żywy, podatny na cierpienie, nie zawsze zwycięski.

Jest to pierwsza książka o Jamesie Bondzie, po którą sięgnąłem, nie napisana przez Iana Fleminga.
Podchodziłem więc z dwiema obawami: autor całkowicie zrezygnuje z klimatu jaki tworzył Fleming i nagle po tych wspaniałych kilkunastu książkach nastąpi jakaś totalna zmiana. Mogło też być tak, że Boyd będzie zauważalnie na siłę próbował być Flemingiem.
Na szczęście,...

Ciężko było mi przebrnąć przez pierwszą połowę, gdzie Bond nie był tym Bondem, którego znamy z filmów. Był niezdecydowany i rozważał wycofanie się z akcji... Potem akcja się już rozwinęła i Bond był już sobą. :)

Świetna książka.William Boyd stanął na wysokości zadania i ożywił agenta 007.

Na półkach: , , , ,

Przede wszystkim, szkocki pisarz wyrzucił z bondowskiego świata postać szalonego Złego, który w taki czy inny sposób pragnie zawładnąć światem lub jakąś istotną jego częścią, zastępując go tajemniczym spiskiem o geopolitycznym, bardzo współczesnym charakterze. Nikt też w Solo nie szykuje na Jamesa złotego naboju ani nie obmyśla planu skompromitowania go, który to plan...

Recenzja pisana kilka miesięcy przed dzisiejszymi nowinkami!

Niesamowita posucha z tym Bondem. W tym roku, gdyby nie RMF Classic z Markiem Kondratem i muzyką, zupełnie byśmy zapomnieli, że gdzieś tam za rogiem przybędzie do nas 24 część szpiega. Leciał też serial "Fleming", który z jednej strony dobrze się oglądało, z drugiej nic nadzwyczajnego się dowiedzieć o autorze nie...

Bonda do tej pory znałem jedynie z filmów. Książek nie czytałem, nawet spotkałem się z opinią że powieści Iana Fleminga są dość słabe.
Nie wiem, nie czytałem, ale oglądałem filmy, więc jakoś nie śpieszno mi do nich.

Po śmierci Fleminga postanowiono powieści kontynuować. James Leasor odmówił, więc pierwszą napisał Kingsley Amis. Na dłużej z Bondem wytrwali John Gardner i...

• Chcę w prezencie
  • Rok 2014
  • Wydane do biblioteki
  • Posiadam - papier
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Solo