Powieść

Seria: Złota Seria
Wydawnictwo: Amber
The Novel
ania

Najwybitniejsze dzieło Michenera. Pasjonująca, trzymająca w napięciu opowieść o ludziach tworzących literaturę. Rozpisana na cztery głosy - pisarza, redaktora, krytyka i czytelnika - naświetla współczesne konflikty etniczne, obrazuje trwanie tradycji i niszczenie jej przez nowoczesne społeczeństwo; podejmuje problem osławionej "śmierci powieści". Stary pisarz ma za sobą bogatą i pełną...

Stary pisarz ma za sobą bogatą i pełną sukcesów karierę. Twórczość swą poświęcił wspólnocie dawnych niemieckich emigrantów w Stanach Zjednoczonych. Sądzi, że przekazał już wszystko, co wiedział o świecie. Niespodziewane morderstwo w gronie najbliższych burzy jego spokój i hierarchię wartości. Każe mu napisać zupełnie inną powieść - o konieczności bycia z ludźmi, dopuszczenia nowych myśli i przezwyciężenia tradycji, mogącej doprowadzić do tragedii.

źródło opisu: Biblionetka

źródło okładki: Allegro.pl

Wikol | 2013-06-24
Przeczytana: 19 czerwca 2013

Gdyby nie trochę słabsza od reszty ostatnia część, uznałbym ją za absolutne arcydzieło :) Natomiast co do samego opisu książki przygotowanego przez wydawcę - cóż, został chyba napisany przez kogoś, kto w ogóle jej nie czytał. Jest to opowieść o roli i sensie literatury, tym dla kogo i w jakim celu jest tworzona, a rzeczony motyw morderstwa i to, że każe mu ono napisać "zupełnie inną powieść - o konieczności bycia z ludźmi, dopuszczenia nowych myśli i przezwyciężenia tradycji, mogącej doprowadzić do tragedii", nie dość że pojawia sie jakieś sto stron przed końcem "Powieści", to w dodatku nie ma dla niej zbyt dużego znaczenia.

| 2016-07-03
Akia | 2014-07-20