Filozofia wszechświata

A pluralistic universe
filozofia, XIX wiek, XX wiek
filozofia i etyka
Oceansoul

"Filozofia wszechświata" to zbiór wykładów, które William James wygłosił w Manchester College. Ich przedmiotem była "sytuacja we współczesnej filozofii" i chociaż charakterystyka owej sytuacji ma już dziś jedynie historyczną wartość, to jednak wiele problemów podejmowanych przez ówczesnych filozofów nie straciło swej aktualności. Czołowy przedstawiciel pragmatyzmu poświęcił swe wykłady m.in. przeprowadzonej ze stanowiska pluralistycznego polemice z Heglem.

Marcin Wróblewski | 2015-04-10
igyi | 2013-05-17