Prawda o Ruby Valentine

Wydawnictwo: Muza
The Truth About Ruby Valentine
przygodowa
Emilia

Hollywoodzka gwiazda filmowa, Ruby Valentine, popełnia samobójstwo w tajemniczych okolicznościach.

O jej śmierci dowiaduje się także Kelly Coltrane, dwudziestopięcioletnia Walijka, przeżywająca właśnie życiowy kryzys. Wkrótce ojciec wyjawia Kelly, że jej matką była? Ruby Valentine. Dziewczyna ma teraz szansę poznać prawdę o matce i lepiej zrozumieć siebie.

layla | 2015-04-18
Przeczytana: 08 lipca 2009

Nieznana ( mi ) autorka - myślę sobie- kupić czy nie? Kupiłam. I nie żałuję. Czyta się szybko, opowieść ciekawa, takiej jeszcze nie czytałam.
Polecam, zwłaszcza nastolatkom w wieku gimnazjalnym i licealnym :)
Fajna książka żeby zrelaksować się i zapomnieć o szkole i ewentualnych problemach szkolnych.

Lenka | 2011-03-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2011
Przeczytana: 13 marca 2011

Książka szczególnie mnie nie powaliła na kolana...nie wiem czy to kwestia autora ale właściwie czytanie szczególnie pierwszej połowy ksiąki opornie mi szło...zakończenie nie zachwyciło, bohaterowie średni, a sam pomysł na książkę w sumie ok, ale nie mogę okreslić tej książki jako dobra dlatego tylko dwa plusiki...i jak dla mnie nie jest to książka lekka, łatwa i przyjemna, bo często dotyka trudnych spraw...

Na początku książka zapowiadała się ciekawie, życie Ruby ciekawie opisane, ale z każdą kolejną stroną powieść stawała się już nieco nudnawa i przewidywalna. A zakończenie w ogólne mi się nie spodobało. Mimo wszystko, myślę że warto przeczytać.

figa1992 | 2011-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie da się zaprzeczyć, że książka wciąga i szybko się ją czyta (raptem dzień przed jej skończeniem przeczytałam ok. 300 stron na raz...). Nie mniej, jest kilka rzeczy, które stale mnie denerwowały.

Okazuje się, że choć główną bohaterką jest Kelly, wszystko tak naprawdę kręci się wokół Ruby (co sugeruje tytuł). Celowo nie używam jej nazwiska, gdyż jak wiedzą ci, co zapoznali się z fabułą, Ruby nie była "panią Valentine" przez cały czas. Można powiedzieć, że ta kobieta stale zmieniała twarze, wiecznie poszukując tej właściwej, a uciekając jednocześnie przed prawdziwą. Na początku niemal ją podziwiałam: miała wolę walki, odwagę i ambicje, których tak brakuje społeczeństwu w dzisiejszych czasach. Jednak moja początkowa sympatia do niej i zainteresowanie jej losami (bardziej niż Kelly) pod koniec książki zmieniły się w jawną niechęć. Ruby w mojej opinii była po prostu zepsuta i nie do końca dojrzała. Rozmarzona, buńczuczna nastolatka zamknięta w dorosłym ciele i wołająca rozpaczliwie:...

kinzetka | 2013-10-07
Przeczytana: 2010 rok

Z pozoru „Prawda o Ruby Valentine” Alison Bond przypomina nieudaną kopię jakiejkolwiek powieści Jackie Collins o życiu w Hollywood: jest tajemnica, romans, perwersja, światek filmowy, pozorny blichtr. W to wszystko zostaje rzucona młoda Walijka, która stanęła na zakręcie życia: ma 25 lat, nudną pracę, wredną szefową i chłopaka, który zaczyna ją irytować. I nagle okazuje się, że staje przed szansą całkowitej zmiany swego życia.
Reszta powinna lecieć schematycznie, a jednak Alison Bond stara się i trzymać konwencji, i jednocześnie ją łamać. Snuje zatem dwie opowieści. Ukazuje przy tym portret dwóch kobiet: Ruby Valentine i Kelly Coltrane. Powieść nie zawiera przesadnego przesłania. Nie ma w niej też wielkiej głębi psychologicznej. Ot, niezła książka na plażę, ewentualnie do pociągu. Szybko się czyta i równie szybko zapomina.

Aleksandra | 2011-05-25
Przeczytana: 25 maja 2011

Ciekawa i lekka historia nie do końca zaskakująca. Chociaż nie takiego zakończenia oczekiwałam. Jednak mysle że w opowiadanie można się wciągnąć.

Monika | 2011-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2011

Alison Bond to autorka, która pracuje od kilkunastu lat w branży filmowej, stąd też i tematyka powieści. "Prawda o Ruby Valentine" to prawda o hollywoodzkiej gwieździe filmowej oraz prawda o życiu wśród blichtru i w ciągłym blasku fleszy.
Dwudziestopięcioletnia Walijka, Kelly Coltrane, wychowywana przez ojca - niegdyś wziętego fotografika - pewnego dnia dowiaduje się, że jej matką była słynna gwiazda filmowa Ruby Valentine, która właśnie popełniła samobójstwo. Dziewczyna postanawia wyruszyć do LA, aby dowiedzieć się czegoś więcej o matce i lepiej poznać samą siebie.
Narracja powieści toczy się na dwóch płaszczyznach czasowych. Jedną z nich stanowi wyprawa Kelly do Hollywood, zaś drugą retrospektywne losy Ruby, która z prowincjonalnej dziewczyny zmienia się w gwiazdę filmowa wielkiego formatu. To historia sławy, za którą płaci się wysoką cenę, destrukcyjnej miłości, która potrafi zdeterminować całe życie. To także prawda o tym, że niełatwo zmienić charakter człowieka i jego...

Monique | 2013-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2013

Książkę mogę zaliczyć do kategorii lekkich i przyjemnych. Dobrze się czyta, jednak nie należy ona do tych, które wnoszą cokolwiek do naszego życia.
Jest to historia:
1. Matki- gwiazdy filmowej Ruby Valentine - szczególnie jej toksycznej miłości do Dantego, która całkowicie zdominowała jej życie;
2. Córki- Kelly Coltrane, prostej dziewczyny która wyjeżdża do Hollywood poznać prawdę o swojej matce i zrozumieć siebie.
Trochę dziwne zakończenie jak dla mnie...

Gulbaska | 2011-08-13
Przeczytana: 11 sierpnia 2011

Książka opowiada historię kobiety, która wiedziała czego chce i robiła wszystko by to osiągnąć. Opowiada o determinacji, uporze i... toksycznej miłości, blaskach i cieniach sławy, o niemożności zmiany charakteru.
Książka mi się podobała jednak jeśli ktoś szukałby w tej książce lirycznych objawień to nie warto sobie zawracać tym tytułem głowy.

pratti | 2012-12-17
Przeczytana: marzec 2011