Zagospodarowanie turystyczne i rekreacyjne

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-61194-21-7
popularnonaukowa
Kamila

Książka „Zagospodarowanie turystyczne i rekreacyjne” została napisana przede wszystkim z myślą o studentach kierunku turystyka i rekreacja, niemniej jednak będzie ona przydatna również słuchaczom innych kursów – obejmujących problematykę organizacji turystyki, hotelarstwa, planowania miast czy gospodarki przestrzennej. Szczególnie rozdziały poświęcone zagadnieniom zagospodarowania terenów dla sportu i rekreacji mogą być interesujące dla studentów wychowania fizycznego, a także dla przedstawicieli samorządów lokalnych.

Autorka podkreśla konieczność zrównoważonego rozwoju obszarów o funkcji turystycznej i rekreacyjnej, potrzebę przyjęcia takiego kierunku polityki przestrzennej, który będzie kompromisem między zaspokojeniem potrzeb turystów a zasadami ochrony środowiska przyrodniczego, społecznego i kulturowego (przy jednoczesnym zagwarantowaniu wzrostu gospodarczego, którego beneficjentem byłaby społeczność lokalna).

Książka powstała w oparciu o materiał wykładów, jakie od wielu lat autorka prowadzi na uczelniach w Polsce i za granicą.

Anna Pawlikowska-Piechotka – dr hab. inż. architekt, pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Warszawskiej oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, autorka kilkudziesięciu publikacji recenzowanych, poświęconych zagadnieniom turystyki i rekreacji w gospodarce przestrzennej, problemom planowania dla potrzeb turystyki, ochrony i proekologicznego kształtowania środowiska.

Kasia Błażewicz | 2016-11-16
Gela1111 | 2015-10-04