Przestrzeń rekreacji dziecka w mieście

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-7722-169-3
popularnonaukowa
Kamila

Przestrzeń rekreacji dziecka w mieście przedstawia historię organizowania przestrzeni wypoczynku dla dzieci w Europie i Polsce oraz współczesne tendencje w urządzaniu osiedlowych placów zabaw i miejskich ogrodów dziecięcych. Powstała w wyniku wieloletnich badań terenowych prowadzonych pod kierunkiem autorki — architekta i profesora w Instytucie Turystyki i Rekreacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Chociaż intencją pracy nie była próba formułowania nowego programu zagospodarowania terenów rekreacyjnych, autorka ma nadzieję, że udało jej się zwrócić uwagę na najistotniejsze problemy, a także przypomnieć piękną tradycję, jaką możemy się chlubić w tej dziedzinie (ogrody dr. Henryka Jordana). Szczególnie dużo uwagi poświęcono bezpieczeństwu oraz właściwemu przygotowaniu terenu i urządzeń dla dzieci niepełnosprawnych oraz najnowszych w tej dziedzinie osiągnięć, ponieważ ów problem jest w Polsce wciąż zaniedbywany.

Książka skierowana jest do studentów kierunków: turystyki i rekreacji, wychowania fizycznego, pedagogicznych (nauczanie początkowe, przedszkolne), architektury, architektury krajobrazu, wzornictwa. Może być również bardzo przydatna dla samorządów terytorialnych, kuratoriów oświaty oraz administracji osiedli mieszkaniowych.

źródło opisu: www.zaczytani.pl

źródło okładki: http://novaeres.pl