Kancelaria wojewódzkich urzędów administracji ogólnej na ziemiach Odzyskanych w latach 1945-1950

Wydawnictwo: DiG
historyczna

Książka jest próbą uzupełnienia obrazu polskiej kancelarii powojennej w literaturze archiwalnej. Celem badań autora było spojrzenie na kancelarię urzędów administracji ogólnej szczebla wojewódzkiego na ziemiach Odzyskanych w latach 1945-1950 przez pryzmat procesów aktotwórczych, wskazanie jej miejsca w strukturze władz oraz zbadanie jej wewnętrznej organizacji, a także określenie zjawisk wpływających na obieg informacji i przedstawienie produkcji aktowej, rozumianej jako ukształtowane w wyniku archiwizacji zespoły archiwalne o określonej strukturze wewnętrznej.

Homo_Mediaevalis | 2014-06-30