Pozostać przy zdrowych zmysłach

Tłumaczenie: Paweł Luboński
Seria: Psychologia na Co Dzień
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Staying sane: how to make your mind work for you
9788360207697
czupirek

Autor książki podejmuje wiele istotnych problemów dotyczących wyśnionego ideału psychicznego zdrowia. Pewnie i konkretnie odpowiada na pytania dotyczące tego, jak wychowywać dzieci i uodpornić je na przyszły, nieunikniony stres, oraz jak i kiedy korzystać z pomocy specjalistów. Szeroko naświetla problem religii jako jednej z sił napędowych i wstecznych naszego życia.

Agnieszka | 2014-03-25
Przeczytana: 23 maja 2013

"Nie wybieramy tego, co się nam przydarza,
możemy natomiast wybrać własną reakcję na wydarzenia"

Książka pełna treści, czyta się ją długo. Tylko początek był dla mnie trudny do przebrnięcia, potem się wciągnęłam.
Autor ukazał w książce ciekawy pogląd na to jak człowiek sam może radzić sobie z problemami, czego potrzeba aby zachować zdrowie psychiczne. Co ważne, pokazał też sposoby przetrwania różnych trudności w życiu. Zdecydowanie cenna wiedza.

Do lektury zachęcił mnie opis na okładce, a także przeczytanie spisu treści i fajna cena tej książki (ok 10 zł).
Treść bardzo ciekawa, wiele się dowiedziałam. Są tam też testy (nie są one jakąś miarą charakteru, ale poczytać można). Czytałam tą książkę dość długo, bo ok miesiąca, ale warto było.
Na pewno będę wracać do lektury niektórych rozdziałów. Polecam każdemu, kto interesuje się Psychologią.

MrDarius | 2013-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2013

Dla osób na zakręcie.... kilka ciekawych cytatów.

Lena | 2017-03-17
Przeczytana: 30 grudnia 2017