Emocje, charaktery i...geny

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
83-88875-87-6
psychologia, emocje, geny, charaktery,
ciarach

Emocje, charaktery i.... geny to zbiór esejów na temat zdrowia emocjonalnego, a zarazem poradnik, w którym czytelnik odnajdzie wskazówki jak dobrze i sensownie żyć, jak chronić "duszę i ciało". Autor, opierając się na najnowszych teoriach psychologicznych i medycznych próbuje odpowiedzieć na pytania, na które odpowiedź warunkuje właściwe postepowanie w sytuacjach, gdy do głosu dochodzą emocje i charaktery. Jak nauczyć się żyć z "trudnymi" bliskimi i współpracownikami pomimo ich wad? Jak poznać ich temperament i charakter? Jak odkryć co w nich i w nas samych co wrodzone, a co nabyte? Jak w inteligentny emocjonalnie sposób postępować w trudnych sytuacjach? W książce znajdziemy też wskazówki, które pomogą określić typ naszego charakteru, a także naszych bliskich; dowiemy się jak powinniśmy postępować z dziećmi na różnych etapach ich rozwoju. "Świadomość i akceptacja są zaś czynnikami decydującymi o tym, że nie zmieniając siebie, możemy zmienić swoje życie i przyczynić się do szczęścia innych. Ta książka jest właśnie o tym, i jak to robić lub raczej jak otworzyć się na tę cudowną możliwość".

źródło opisu: www.czarnaowca.pl

źródło okładki: www.czarnaowca.pl

ciarach | 2011-05-16
Przeczytana: 16 maja 2011

Ja pracuję nad sobą dlatego ta książka to dla mnie rewelacja.

allergicto | 2014-02-10

Uporządkowany spis praktycznych porad pomagających poukładać zarówno swoje wnętrze jak i relacje z innymi ludźmi. Dobra dla tych, którzy pracują nad sobą.

kobieta_schrodingera | 2016-12-23
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam