Tytus, Romek i A'Tomek. Księga XX. Druga wyprawa na Wyspy Nonsensu

Cykl: Tytus, Romek i A'Tomek (tom 20)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Tytus, Romek i A'Tomek, komiksy
komiksy
Nagore

Nowym pojazdem bohaterowie ruszają na odkrycie nieodkrytych jeszcze ostatnich Wysp Nonsensu; pojazd – Videobzikolot

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tytus,_Romek_i_A'Tomek

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

chrispu | 2014-08-24
Na półkach: Komiksy, Przeczytane, Posiadam

Druga, i w mojej ocenie, słabsza wyprawa na "Wyspy Nonsensu". Po pierwsze jest tych wysp mniej a przygody na nich dłuższe. Po drugie - tematyka nie jest uniwersalna - autor chce nadążyć za "duchem czasu" i opisuje aktualne wtedy zagadnienia (lata 90-te - czyli deskorolka, video a z polityki to mamy przedstawione jakieś społeczeństwo rządzone w formie dyktatury). Niespecjalnie mi ta mieszanka przypadła do gustu (mało w komiksie "soczystego" śmiechu). Z poważnych rzeczy, przemycanych jak zwykle w tym komiksie - informacje o działaniu video, specyficzne słownictwo deskorolkowców (skaterów), trochę genetyki i teorii Darwina. Na plus - brak dłużyzn.
Komiks jednak głównie dla kolekcjonerów. Z ciekawostek - na jednym z rysunków mamy kryptoreklamę wydawnictwa i jednej pozycji przez nich wydawanych.

Wkp | 2015-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2015

Kiedy ta księga wychodziła w 1992 był to niemały jubileusz. XX tom, 35 urodziny, 10 milionów egzemplarzy wszystkich ksiąg na koncie. Z tej przyczyny Papcio Chmiel przygotował powrót na Wyspy Nonsensu. Nie wszystkie zbadali bohaterowie w tomie XIII, teraz kontynuują tą wyprawę - od wyspy deskorolkowców, po autentyczny biblijny Raj w nowej formie.

Ten tom TRiA to kolejny świetny, mądry i co najważniejsze głęboki. Sceny z Humorolissimusem to absolutne perełki, które aż proszą się o zilustrowanie piosenkami Kaczmarskiego. Od kilku Ksiąg Tytus jest dziełem dla dojrzalszych czytelników, do dziś wartych polecenia dorosłym, ale nie zapomniał o podstawowej swej służbie - bawiąc, uczyć!

Świetna zabawa dla czytelników w każdym wieku.

Degamisz | 2017-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2017

O ile pierwsza wyprawa na Wyspy Nonsensu czyli księga XIII jeszcze uszła w tłumie, a nie należała niestety do najlepszych ksiąg w dorobku Papcia Chmiela tak już księga XX i druga wyprawa powinna była się nie ukazać.

Dla mnie to pójście na łatwiznę, wtórność, odgrzewany kotlet i odcinanie kuponów . Nic nowego Papcio do tego tematu nie wniósł, a wręcz przeciwnie, dowiódł tym samym, że chyba jednak skończyły się mu pomysły i goni własny ogon.

Z ciężkim sercem to piszę, ale nie polecam nawet fanom cyklu.

Rasta-Is-Coming | 2014-07-20

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Romek z A'Tomkiem siedzą w więzieniu za chodzenie pieszo na Wyspie Deskorolkowców, a Tytus w tym momencie wygrywa konkurs na najlepszego deskorolkarza.

Uwielbiam Tytusa za ten jego... spryt?

Mamerkus | 2016-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Subtelna jest granica pomiędzy zrobieniem z tego samego tematu komiksu wyśmienitego i komiksu fatalnego. Na księdze XIII można było się zdrowo uśmiać, tymczasem "Druga wyprawa na Wyspy Nonsensu" jest nieśmieszna, wymuszona, cienka jak barszcz, poszczególne wyspy tragicznie sucharskie, a polotu w tym nie ma za grosz. No bo co może być śmiesznego w wyspie zafiksowanej na punkcie desokorolek? Albo w wyspie docentów, doktorów i profesorów? Z kolei wyspa odwiedzana przez Romka i A'Tomka oraz rajska wyspa są tak sucharskie, że do teraz chce mi się pić.

Jak do tej pory zdecydowanie najgorszy komiks o Tytusie.

Dobre teksty, unikaty w tym komiksie - ""Jest mi często bardzo dzuszno", Uciekli do Ameryki?", "co to za raj, całe życie wąchać kwiatki?"

Krzysio | 2011-02-06
Przeczytana: 1999 rok

W komiksach o Tytusie, Romku i Atomku zaczytywałem się w podstawówce jak głupi.
Świetna pozycja, papcio chmiel rulezzz;) polecam!

krif | 2016-09-15

Genialne! Najbardziej podobało mi się latanie między Wyspami Nonsensu, a szczególnie przygody na wyspie, na której wszyscy jeździli na deskorolkach, nawet pogotowie ratunkowe i policja:)

Marta | 2012-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2012