Tytus, Romek i A'Tomek. Księga XX. Druga wyprawa na Wyspy Nonsensu

Henryk Jerzy Chmielewski Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Tytus, Romek i A'Tomek (tom 20) komiksy
Prószyński i S-ka
Tytus Romek i A'Tomek komiksy
Tytus, Romek i A'Tomek (tom 20)
komiksy
Tytus Romek i A'Tomek komiksy

Nawet Tytus używa talku do konserwacji dętki, a niektórzy używają go do higieny osobistej. LOL

Wracamy do tematu Wysp Nonsensu. Wyspy ukazane w tej książeczce wydają mi się jednak o wiele bardziej atrakcyjne niż te z poprzedniej wyprawy

"Nie mam pomysłu na komiks, to sobie powtórzę jeden z poprzednich"

Kontynuacja chyba najlepszego pomysłu Papcia Chmiela czyli w poszukiwaniu Wysp Nonsensu. Jednak już mniej udana. Nowe wyspy nie są już tak absurdalne, ale oczywiście humor nadal nie opuszcza Tytusa.

O ile pierwsza wyprawa na Wyspy Nonsensu czyli księga XIII jeszcze uszła w tłumie, a nie należała niestety do najlepszych ksiąg w dorobku Papcia Chmiela tak już księga XX i druga wyprawa powinna była się nie ukazać.

Dla mnie to pójście na łatwiznę, wtórność, odgrzewany kotlet i odcinanie kuponów . Nic nowego Papcio do tego tematu nie wniósł, a wręcz przeciwnie, dowiódł tym...

Genialne! Najbardziej podobało mi się latanie między Wyspami Nonsensu, a szczególnie przygody na wyspie, na której wszyscy jeździli na deskorolkach, nawet pogotowie ratunkowe i policja:)

Subtelna jest granica pomiędzy zrobieniem z tego samego tematu komiksu wyśmienitego i komiksu fatalnego. Na księdze XIII można było się zdrowo uśmiać, tymczasem "Druga wyprawa na Wyspy Nonsensu" jest nieśmieszna, wymuszona, cienka jak barszcz, poszczególne wyspy tragicznie sucharskie, a polotu w tym nie ma za grosz. No bo co może być śmiesznego w wyspie zafiksowanej na...

Kiedy ta księga wychodziła w 1992 był to niemały jubileusz. XX tom, 35 urodziny, 10 milionów egzemplarzy wszystkich ksiąg na koncie. Z tej przyczyny Papcio Chmiel przygotował powrót na Wyspy Nonsensu. Nie wszystkie zbadali bohaterowie w tomie XIII, teraz kontynuują tą wyprawę - od wyspy deskorolkowców, po autentyczny biblijny Raj w nowej formie.

Ten tom TRiA to kolejny...

Druga, i w mojej ocenie, słabsza wyprawa na "Wyspy Nonsensu". Po pierwsze jest tych wysp mniej a przygody na nich dłuższe. Po drugie - tematyka nie jest uniwersalna - autor chce nadążyć za "duchem czasu" i opisuje aktualne wtedy zagadnienia (lata 90-te - czyli deskorolka, video a z polityki to mamy przedstawione jakieś społeczeństwo rządzone w formie dyktatury)....

Romek z A'Tomkiem siedzą w więzieniu za chodzenie pieszo na Wyspie Deskorolkowców, a Tytus w tym momencie wygrywa konkurs na najlepszego deskorolkarza.

Uwielbiam Tytusa za ten jego... spryt?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Komiksy
  • Komiks