Tajemnica świątyni

Tłumaczenie: Magdalena Sommer
Wydawnictwo: Muza
The lost secret of the temple
9788373196254

W siedemdziesiątym roku po śmierci Chrystusa wojska cesarza Tytusa obiegły Jerozolimę. Jednak mimo bohaterskiej obrony, mury miasta po kilku miesiącach zaciekłych walk musiały ulec. Rzymianie zniszczyli wtedy coś, czego nigdy nie rozumieli największą świątynię Żydów, zbudowaną na ruinach tej wzniesionej jeszcze przez mądrego króla Salomona.

carmaniola | 2014-06-21
Na półkach: POSIADAM, Przeczytane

Świetna książka.
Znajdziemy tu wszystko czego nie powinno zabraknąć w thrillerze historycznym. Mamy więc mordersto w Egipcie, które prowadzi nas do nazistowskich Niemiec. Następnie odwiedzamy katarską Langwedocję oraz II Świątynię w Jerozolimie, a na koniec współczesne Niemcy.
Dwa wątki - Egipski i Izraelski ukazany na tle konfliktu palesyńsko-żydowskiego w końcu zostają połączone. Połączyć swoje siły musi też trójka naszych bohaterów - aby rozwikłać zagadkę morderstwa z przed lat oraz odnaleźć żydowski skarb. Egipski i izraelski policjant oraz palestyńska dziennikarka oto nasze trio, pełni uprzedzeń i nienawiści tworzą wybuchową mieszankę. Wybuchowe (dosłownie) jest również zakończenie do którego prowadzi pełna zwrotów wartka akcja.

Bubełe | 2011-03-29
Przeczytana: 15 marca 2011

Może trzeba "odwrócić nagrodę" i Pokojowego Nobla przyznać pisarzowi?

sol-1980 | 2012-05-12
Przeczytana: 2011 rok

Świetnie napisana czyta się bajecznie - czułam się jak ja bym była na miejscu zbrodni.

ApplePiece | 2012-02-08

Świetna książka! :-)