Ciekawostki naukowe II: zadziw wszystkich swoją wiedzą

Tłumaczenie: Hanna Turczyn-Zalewska
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Munching maggots, Noah's flood & TV heart attacks and other cataclysmic science moments
83-7404-357-1
poradniki
Anna

Pełzające robaczki, biblijny potop, telewizyjny atak serca i inne tajemnice nauki... Naukowcy mają takie powiedzenie: "Nagrodę Nobla dostaje się nie za odpowiedź, ale za pytanie". W tej książce jest mnóstwo pytań - a także całkiem nowych odpowiedzi. * Jeśli złapie nas deszcz, to powinniśmy iść powoli czy biec? * Jakie wino najlepiej pasuje do znalezionego przez nas przedstawiciela sprasowanej...

* Jeśli złapie nas deszcz, to powinniśmy iść powoli czy biec?
* Jakie wino najlepiej pasuje do znalezionego przez nas przedstawiciela sprasowanej fauny?
* Jak to jest, że dzięki zimnej kąpieli możemy wygrać maraton i lepiej przetrwać zimę?
* Czy w naszym Układzie Słonecznym jest jeszcze jakieś życie?
* Czy kiedykolwiek będziemy mogli wybrać się do gwiazd i wrócić?
* Jak to było z tym potopem?
* Czy melatonina rzeczywiście leczy wszystko, od starości po syfilis i czy CPR jest tak dobra, jak to pokazują w telewizji?
* Jak to możliwe, żeby robaki, które zjadają nasze ciało, były dla nas dobre?
* Czy pan Kowal jest cięższy od pana Krawca?

Woody | 2017-12-14
Przeczytana: 06 czerwca 2011

Rzeczywiście - są to ciekawostki naukowe wyjaśnione w jasny, prosty i przystępny sposób, którymi można błysnąć w towarzystwie :) Ciekawa książka, świetna także dla dzieci, ponieważ jasno i przejrzyście tłumaczy im zjawiska fizyczne i chemiczne.

Paulina | 2017-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2017

Ciekawa książka, choć ciekawostki w niej zawarte wydają się nieprawdopodobne.

piernik | 2017-11-26
Przeczytana: 01 października 2017