Godzina wilka

Nieprzewidziane okoliczności

Reckless Bastard | 2013-06-15
Przeczytana: 10 czerwca 2013

6/10 – DOBRA

Czasy drugiej wojny światowej, nieuchronnie zbliża się termin alianckiej inwazji na okupowaną przez nazistów Europę. Brytyjski agent Michael Gallatin ma za zadanie wykonać na terytorium wroga niebezpieczną i niezwykle trudną misję. Sam Gallatin jest nie tylko świetnie wyszkolonym agentem, ale posiada również pewną niespotykaną zdolność, która bardzo pomaga mu w pracy. Otóż mężczyzna jest likantropem i potrafi przemienić się w wilka [sic!]. Misja, która została mu powierzona, może mieć nie tylko decydujące znaczenie w aspekcie powodzenia zbliżającej się inwazji, ale stanowi dla Gallatina również podłoże osobiste. Michael ma bowiem do wyrównania pewne prywatne porachunki.

Po przeczytaniu rewelacyjnych „Magicznych lat” Roberta McCammona, postanowiłem sięgnąć po kolejną książkę jego autorstwa. Padło na bardzo dobrze ocenianą przez innych czytelników „Godzinę wilka”, będącą całkiem ciekawym połączeniem horroru oraz szpiegowskiej powieści sensacyjnej. Ta niecodzienna...

Krzysztof | 2014-04-08

Piszący od ponad trzydziestu lat Robert McCammon od niedawna stał się jednym z moich ulubionych pisarzy. Po mrocznym, postapokaliptycznym Łabędzim Śpiewie i pełnym refleksji i tęsknoty za tym, co minęło Magicznym Lecie, sięgnąłem po następną książkę autora z nadzieją, że będzie chociaż w połowie równie wciągająca jak poprzednie. Nie zawiodłem się i tym razem. McCammon swoją książką dostarczył mi wiele godzin emocjonujących wrażeń.

Godzina wilka wrzuca czytelnika w okres II wojny światowej. Jest rok 1941 już niedługo alianci mają wylądować na zajmowane przez Niemców tereny.
Micheal Gallatin tajny agent w służbie brytyjskiej otrzymuje zadanie przeprowadzenia śledztwa w celu zdobycia istotnych informacji mających ogromne znaczenie dla przebiegu wojny. Po utracie bliskiej osoby Gallatin niezbyt kwapi się do jej podjęcia, gdy jednak dowiaduje się, że podczas misji będzie miał możliwość zemsty na mordercy jego bliskiej, zgadza się i jej podejmuje. Od tego momentu czytelnik wsiada do...

dasio72 | 2013-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2013

"Godzina wilka" to horror w starym, dobrym stylu, z ikoniczną dla tego gatunku postacią - wilkołakiem w roli głównej.
II Wojna Światowa trwa, za trzy miesiące alianci mają wylądować w Normandii, niestety operacja może być zagrożona. Wojna wywiadów toczy się w najlepsze i w sercu tych wydarzeń znajduje się nasz bohater, agent jej Królewskiej Mości-likantrop. Zrzucony na tereny okupowanej Francji w celu odbioru super ważnych informacji od ruchu oporu i dostarczenia ich do głównego sztabu aliantów w Londynie. W tzw. międzyczasie dowiadujemy się, jak doszło do tego, że mały rosyjski chłopiec stał się wilkołakiem i dlaczego postanowił pomagać wywiadowi brytyjskiemu.
Intryga szyta trochę zbyt grubymi nićmi, kilka niedociągnięć fabularnych a mimo to, jeżeli pozwolimy porwać się konwencji, to czeka nas ponad 500 stron niezłej zabawy.

eR_ | 2014-04-11

Likantrop na usługach brytyjskiego wywiadu podczas II wojny światowej.
Miejsce akcji-Afryka.
Z każdą poznana kobietą ćwiczy swoje ekwilibrystyczne umiejętności,a poza tym,biega,strzela,ucina,gryzie..

Mamerkus | 2016-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Kiedy McCammon porzuca babranie sie w młodzieżowych banialukach ("Łabędzia śpiew"), to wtedy wychodzi mu naprawdę świetna rozrywka dla dorosłego czytelnika. Tak było z wybornym "Stingerem", i tak też jest ze świetną "Godziną wilka".
McCammon potrafił tutaj stworzyć wiarygodną bajkę dla dorosłych o agencie Secret Service z licencją na zagryzanie. Fabuła przez długi czas prowadzona jest dwutorowo, z jednej strony obserwujemy dzieciństwo i młodość naszego bohatera, jego odkrywanie swojej likantropicznej natury, z drugiej jego tajną misję w zakamarkach II wojny światowej. I to przede wszystkim pierwszy wątek decyduje o pewnej wyjątkowości "Godziny wilka", autor tworzy wybitną, wiarygodną i klimatyczną wizję watahy wilkołaków, których świat kurczy się wraz z ekspansją człowieka. Nie ma chyba lepszej książki o wilkołakach, która tak udanie przedstawia wilkołactwo od strony psychologicznej (na uwagę zwłaszcza zasługuje krótki fragment o miłości do księżyca, piękne to było).
Na tym tle...

Fuego86 | 2013-03-27

wciągająca, z miłą chęcią sięgałam po nią do ostatniej strony. :) Dziwnie się kończy, czy istnieje jakaś kontynuacja tej książki ? pozdrawiam

Riot | 2013-04-20
Przeczytana: 17 sierpnia 2012