I Am Legend
komiksy
dona

Album jest adaptacją powieści legendy amerykańskiego horroru Richarda Mathesona. Główny bohater Robert Neville jest ostatnim człowiekiem w świecie opanowanym przez wampiry. Zabarykadowany w swoim domu, obwieszonym czosnkiem i lustrami, zmaga się z samotnością i strachem. By przetrwać, musi się bronić. Postanawia drogo sprzedać swoje życie. Postanawia stać się legendą...Książka ukazała się w USA w 1954 roku, jako trzecia powieść Mathesona, i razem z debiutanckim opowiadaniem Zrodzony z męża i niewiasty od razu przyniosła autorowi uznanie i rozgłos. Od tej pory Matheson napisał kilkadziesiąt książek, opowiadań, scenariuszy filmowych i telewizyjnych, między innymi scenariusze amerykańskiej "Strefy zmroku". Powieść była już dwukrotnie ekranizowana. Za adaptację komiksową odpowiedzialni są: zaczynający tym tomem przygodę z komiksem Elman Brown i scenarzysta Steven Niles, który w Ameryce został nazwany mistrzem nowoczesnego komiksowego horroru. Niles współpracował już z takimi legendami opowieści obrazkowych, jak Bernie Wrightson, Bill Sienkiewicz, Richard Corben czy Ted McKeever. Polscy czytelnicy mogli go poznać, czytając 30 dni nocy czy utrzymaną w podobnym klimacie Abrę Makabrę.

emsi | 2013-07-04

" Mikołaj przyjdzie w te strony i przyniesie wszystkie śliczne odpowiedzi. Już nie będziesz nieszczęsnym Robinsonem Crusoe uwięzionym na wyspie nocy, którą otaczają oceany śmierci."

Rafał Niemczyk | 2011-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2011

Świetna adaptacja komiksowa książki Richarda Mathesona. Wykorzystująca mnóstwo powieściowych fraz, co przyniosło bardzo fajny efekt. Idealna do odświeżenia sobie dzieła sprzed ponad pół wieku, o wiele lepsza, niż nierówna i niewiele mająca wspólnego z oryginałem - ekranizacja.

luthien | 2013-03-24
Przeczytana: 24 marca 2013

Ciekawa koncepcja historii o ostatnim (zdawałoby się) człowieku na ziemi, walczących z wampirami. Komiks czyta się sprawnie i szybko. Całość wykonana bardzo starannie, akcja wciąga i bardzo dobrze buduje napięcie. Jedna z lepszych pozycji, jakie czytałam, o tej tematyce :)

adgsc93 | 2016-10-25
SkoFi | 2016-09-11