Ostatnie kuszenie

The Last Temptation
83-237-3166-7
Gaiman, kuszenie
komiksy

Kolejny kultowy horror komiksowy twórcy "Sandmana", Neila Gaimana. Stworzył go wraz ze znakomitym amerykańskim grafikiem, Michaelem Zullim, z którym Gaiman współpracował już wcześniej m.in. podczas prac przy "Sandmanie". Narysowany został w konwencji czarno-białej, która podkreśla tchnący grozą przekaz scenariusza. Jest to sugestywna, choć prosto opowiedziana historia o nastolatku z prowincji, któremu w Halloween przyjdzie zmierzyć się z koszmarną legendą, od wielu lat spędzającą sen z powiek niektórym mieszkańcom miasteczka.

źródło opisu: swiatkomiksu.pl

Alicja | 2012-08-20
Przeczytana: 2012 rok

Historia jest banalna i bardzo łatwo przewidzieć dalszy przebieg wydarzeń, ale kreska Zuili nadaje jej nieco mroku i czasem może przyprawić o szybsze bicie serca. Do przeczytania zachęciła mnie postać Kusiciela, której wzorem był sam Alice Cooper, który idealnie pasuje do tej roli. Poza nim chciałam nacieszyć oko świetnymi rysunkami Michaela Zuili. Myślę, że wiele razy będę wracała do tego komiksu.

Niestety udało mi się go przeczytać tylko w postaci PDF (cały nakład komiksu wyprzedany). Gdyby ktoś miał go do odsprzedania to się zgłaszam :)

Hobbit | 2012-08-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 12 sierpnia 2012

Gaiman w połączeniu a Cooperem i doskonałą kreską Zulli'ego baaaardzo mi się spodobał :) I chociaż nie sięgałam wcześniej po komiksy to przygoda z powyższym zachęciła mnie do przeczytania Sandmana. Polecam polecam polecam i jeszcze raz polecam ;)

ImaginaryMiss | 2016-02-24
Na półkach: Komiks, 2016, Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 24 lutego 2016

Historia bardzo prosta, ale klimatyczna. Za to grafika wspaniała! A gdy jeszcze jako podkład do słuchania włączy się płytę Alice'a Coopera opartą na tym samym pomyśle, to robi się już naprawdę niesamowicie.

Lokia | 2016-11-14
Na półkach: E-book, Przeczytane