Pieśń Morza

Seria: Salsa
Wydawnictwo: Muza
8373192301

Latem morze wyrzuca na brzeg pełen wczasowiczów topielca w smokingu, jakby porwanego prosto z ceremonii ślubnej. Miejscowi nie chcą wierzyć własnym oczom, rozpoznając w topielcu nauczyciela łaciny i greki, który zniknął z ich miasteczka dziesięć lat temu. Kilka godzin później morze wyrzuca na brzeg ciało byłej żony nauczyciela, przez dziesięć lat uchodzącej za wdowę po nim. Tak Manuel Vicent rozpoczyna opowieść o niezwykłej miłości, w której, być może, głównym bohaterem jest Morze Śródziemne ze swą kulturą, mitologią i historią morze, nad którego brzegami greckie mity, poezja Horacego i współczesna proza życia wciąż się przeplatają, odmieniając niejeden ludzki los.

Hossula | 2016-11-07
Na półkach: 2012, Przeczytane