Han Solo na krańcu gwiazd

Wydawnictwo: Amber
Han Solo at the Stars` End
star wars, Han Solo
Drzewko

Rządy Wspólnego Sektora są bezradne wobec przegiegłości sławnego przemytnika broni Hana solo. Jest tylko jeden sposób, aby go powstrzymać - zarekwirować jego statek jak nie spełniający obowiązujących norm. Han Solo chcąc wyremontować "Sokoła Millenium" udaje się po pomoc do swojego starego przyjaciela Doca. Okazuje się jednak, że Doc zaginął w tajemniczych okolicznościach. By wyjaśnić jego losy, Han Solo decyduje się na ryzykowną wyprawę na Oriona III...

veinylover | 2017-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

Naiwne, dziecinne, ale zabawne i wciągające.
Ot, taki western umieszczony w kosmosie.
Zadziwia mnie, jak oni to robią, ci twórcy historii zaplątanych wokół Star Wars, że statki kosmiczne zdolne przemierzać galaktykę wzdłuż i wszerz borykają się z technologią nieomal z epoki kamienia łupanego. Bawi mnie to „skrywanie się przed czujnikami” zważywszy na fakt, iż dzisiejsze USA będące technologicznie nieskończenie odległe od zdolności przemierzania galaktyki - już dziś dysponują czujnikami i technologią przetwarzania danych, przy których technologia przywoływana w książce jest śmieszna. Autor jak widać posiada wyobraźnię do snucia zajmujących opowieści w klimacie westernu, nie posiada jednak ani wiedzy, ani wyobraźni technologicznej.
Co zrobić...
Do zalet książki należy niepoprawny politycznie zwyczaj odstrzeliwania łbów wrednym łajdakom, a zatem brak poprawnopolitycznego „aresztowania i sprowadzania przed oblicze sądu”. Tak lubię, jak w starym dobrym westernie, bez litości.
Tak więc...

wujaniek | 2018-06-05
Na półkach: 2018, Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 05 czerwca 2018

Ksiazka w sam raz na wakacje. Czyta sie szybko, dosyc przyjemnie. Za tydzien bede miniej wiecej pamietam o czym ta ksiazka była.

Arkadiusz | 2014-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2014

Hahaha :D Jak ja dawno nie czytałem nic z serii Star Warsów. No normalnie chyba z dziewięć lat będzie, kiedy to na fali mojej ekscytacji tuż przed premierą "Zemsty Shitów" łyknąłem kilka tomów, których akcja działa się niedaleko mających nadejść, w części kinowej, wydarzeń. Tamte książeczki nawet mi się podobały, ale i ja sam młodszy i głupszy byłem (czy na pewno?;>).

Ale wracając do meritum, czyli do "Hana Solo na krańcu gwiazd", to muszę przyznać, że była... śmieszna. Taka łatwa, lekka i przyjemna, że aż sam nie wiem co o niej myśleć. Niby fajnie było znów spotkać Hana Solo. Pobyć chwilę (no w sumie nie taką chwilę, bo są tego aż trzy części a ja dopiero przez pierwszą i początek drugiej się przedarłem) z tym cynicznym i zarozumiałym galaktycznym kowbojem i jego wielkim włochatym kolegą, ale schematyczność i prostackość fabuły było porażająca. Tym razem Han i Chewbacca po nieudanym przemycie udają się lekko rozbitym Sokołem Millenium na odległą planetę do zaprzyjaźnionego...

MistrzSeller | 2018-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2018

W sumie to dość słaba historia. Powstała w 1979 i o ile same pomysły na świat są ciekawe to fabuła jest dość prosta i naiwna. W sumie to co sie udało to Han Solo, jego charakter faktycznie pasuje tu. Ale sama historia jest mało przemytnicza, bardzo naciągana, a finał jest mało interesujący. Czytałem ją pół tygodnia pomimo, że nie ma to nawet 200 stron i nic innego nie miałem do roboty.

grzesm | 2018-05-07
Na półkach: Star Wars EU, Przeczytane
Przeczytana: 07 maja 2018

Głupiutka drobnostka, o której zapomnisz w momencie, w którym skończysz ją czytać. Han jest Hanem (choć lubi roboty:)), Chewie jest Chewiem, Sokół jest Sokołem a reszta jest tłem. Widać, że w momencie pisania tej opowieści nie było do końca wiadomo czy i co stanie się z EU.
Ciekawostka dla fanów, na którą można poświęcić ze trzy wieczory.

kserkses | 2017-05-12
Przeczytana: 12 maja 2017

Ha! Dobra książka! Świetnie się czytało :), serdecznie polecam przeczytanie. Prawdziwa przygoda!

Apfelbaum | 2017-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2017

Przyzwoite czytadło. Charakter Hana Solo jest dobrze oddany i wokół niego toczą się wydarzenia. Nie są jakieś szczególnie ciekawe, ale wydaje mi się sprawnie napisaną książką.

batusxz | 2018-05-25
Na półkach: Star Wars, Przeczytane