Odessa - tajna organizacja esesmanów

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Odessa to tajna i legendarna organizacja byłych esesmanów wielokrotnie opisywana w literaturze sensacyjnej, m.in. przez F. Forsytha. Docierając do prawdy o organizacji, autor oddzielił narosłe przez lata mity od bezspornych faktów.

Dariusz | 2016-05-30
Przeczytana: 30 maja 2016

Odessa- Tajna organizacja, która pomagała nazistom przed uniknięciem sprawiedliwością. Dokumenty nie potwierdzają ani też nie zaprzeczają istnienia organizacji. Kim byki ludzie, którzy pomagali nawet organizacje którzy szukali i śledzili nie są pewni, że taka organizacja istniała. Pomagał to wiemy na pewno wielu udało się przeniknąć do Argentyny. Pada ponownie stwierdzenie, że Watykan pomagał nazistom ucieczkach z europy. Sprawnie i skutecznie działali tego nie da się ukryć, jak szybko pojawiła się tak samo szybko zniknęła.

Berserker14 | 2012-07-10
Przeczytana: 07 lipca 2012

Książka dobra lecz momentami trudna. Znajdzie się też parę błędów ale nie są jakieś uciążliwe. Ogólnie książkę warto przeczytać jeśli ktoś się interesuje tego typu rzeczami.

Śmigło | 2011-02-22

Mnóstwo męczących dat. Ciekawa tematyka.
Wiele ciekawostek. Odpowiedzi na nurtujące pytania.
Moim zdaniem książka dla ludzi którzy się na tym znają i lubią o tym czytać.

tyrmand | 2016-12-04
mozarttt | 2014-05-05