Trumna z Hongkongu

Wydawnictwo: Alma-Press
A coffin from Hongkong
8370200850
bajkjo

Akcja "Trumny z Hong Kongu" rozgrywa się w słonecznej Kalifornii oraz egzotycznym i tajemniczym Hongkongu. Główny bohater - prywatny detektyw Nelson Ryan - próbuje rozwiązać zagadkę śmierci pięknej chińskiej dziewczyny, której ciało znalazł w swoim biurze. Dlaczego nieznajomy gość zjawił się w kancelarii prywatnego detektywa z Pasadena City? Przez kogo i z jakiego powodu został zamordowany? Czy ślad wskazujący, że dziewczyna uciekła kiedyś z komunistycznych Chin do Hongkongu, okaże się właściwy?

Inez | 2014-03-09
Przeczytana: 18 lutego 2014

,,Trumna z Hongkongu,, Jamesa Hadleya Chasa, to pelna nieoczekiwanych zwrotow akcjii opowiesc kryminalna. Wraz z bohaterem ksiazki probujacym rozwiazac zagedke smierci pieknej chinskiej dziewczyny czytelnik uda sie w pasjonujaca podroz z Kalifornii do perly Wschodu, Hongkongu. Ksiazke czyta sie szybko i przyjemnie. James Hadley Chase jest mistrzem czarnego kryminalu, a ksiazki tego autora, to klasyczne powiesci gangsterskie. Warto przeczytac, poniewaz autor ma lekkie pioro i wspaniale oddaje klimat slonecznej Kalifornii i egzotycznego Hongkongu. Polecam.

magdalena | 2016-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Historia mało wciągająca, nie ma wielu zwrotów akcji, nadmiaru emocji-w przecież to kryminał. Całość dość przeciętna.

Fillon | 2012-11-14
Przeczytana: 28 listopada 2012

Miłe, lekkie i przyjemne.

Kris Tata | 2016-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2016