Zwycięstwo Jana III Sobieskiego pod Wiedniem. Echa Wiktorii

Wydawnictwo: Petrus
978-83-927267-0-8
historyczna

Zwycięstwo Jana III Sobieskiego pod Wiedniem było istnym cudema, dlatego przeszło do historii Polski i Europy. Odsiecz Wiedeńska i znaczenie jej dla rozwoju Europy i świata podkreślali w swoich arcydziełach najwybitniejsi pisarze. Z szacunkiem i czcią malowali ją artyści i malarze, a temat zwycięstwa pod Wiedniem znalazł się w każdym podręczniku do historii, bo historia bez tego faktu, który wydarzył się dokładnie 325 lat temu byłaby niepełna i nieprawdziwa.

Bartbartek | 2013-03-03

Dobrze opracowany temat, ale niezbyt pochłaniający w moim przypadku. Opisuje tradycje związane ze świętowaniem zwycięstwa pod Wiedniem, bardzo szczegółowo.

Sezar | 2015-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2015