Sfinks. Tajemnice historii.1

Wydawnictwo: Świat Książki
Sphinx
83-7129-613-4
monotema

Dla człowieka z jego wrodzoną ciekawością zarówno zdarzeń przyszłych, jak i minionych, obcowanie z tym, co się kiedyś wydarzyło, jest fundamentem samopotwierdzenia, ciągłości i kultury. Nurtują nas odwieczne pytania: kim jesteśmy, skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy? Historia jest próbą rekonstrukcji , dążeniem do stworzenia pozornej jedności pomiędzy przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Nie wszystkie związki pomiędzy zdarzeniami, postaciami, przedsięwzięciami, triumfami i katastrofami, które znamy jako część historii ludzkości zostały wyjaśnione. Na tym właśnie polega magia przeszłości.
Celem tej publikacji nie jest w żadnym razie odtwarzanie pełnego obrazu historycznego z rozrzuconych przez wieki cegiełek. Nie bez powodu symboliczny patronat nad książką sprawuje Sfinks.

monika | 2012-10-12
Przeczytana: styczeń 2001

Jak sam tytuł wskazuje autor przedstawia niewyjaśnione zagadki.
Tom I - Król Minos, Hannibal, Kleopatra, Hunowie, Bursztynowa Komnata
Tom II - Aleksander Wielki, Wikingowie, Fryderyk II, Lukrecja Borgia, Rasputin
Tom III - Ramzes II, Inkwizycja, Maria Stuart, Siedem cudów świata, Neron, Pierwszy Cesarz Chin.

Hopsztos | 2016-11-09
Przeczytana: 09 stycznia 2006