Historia Polski do 2009 Roku

Wydawnictwo: MADA
historyczna

Książkę tę polecamy młodzieży szkół średnich, maturzystom, osobom zdającym na wyższe uczelnie czy jakiekolwiek egzaminy z historii, a także wszystkim miłośnikom dziejów ojczystych, pragnącym mieć w swojej bibliotece kompendium wiedzy z historii Polski. Autor przedstawia pełny zakres historii naszego kraju, poczynając od monarchii piastowskiej poprzez Jagiellonów, królów elekcyjnych, rozbiory i dzieje najnowsze, aż do powstania rządu Donalda Tuska i pierwszych lat jego działań oraz do sytuacji kryzysowej, w jakiej znalazła się Polska i wiele państw świata w 2009 roku. zagadnienia szczególnie wyeksponowane to: okres międzywojenny, II wojna światowa, czasy PRL-u oraz III Rzeczpospolita.

ramsik89 | 2013-11-14
Chaoticreader | 2016-04-14