Czy w kosmosie trzeszczy w uszach

Tłumaczenie: Waldemar Pietraszek
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Do Your Ears Pop in Space
83-7337-277-6
astronautyka, Księżyc, NASA, fizyka
Barbara

Mike Mullan - trzykrotny uczestnik misji amerykańskiego wahadłowca Atlantis - odpowiada na 500 pytań, jakie najczęściej zadają mu ci, którym nigdy nie było i nie będzie dane wystawić poza Ziemię choćby czubek nosa. Odpowiedzi pogrupowane tematycznie, układają się w pasjonujący opis poszczególnych etapów wyprawy kosmicznej: dramatyczne 8 i pół minuty startu, kiedy to w razie awarii załoga nie ma żadnych szans na przeżycie, relaksujące w porównaniu z tym „bujanie” w przestrzeni kosmicznej z prędkością 28 tys. km/h, i w końcu niepozbawiony ryzyka powrót na Ziemię. Dowiadujemy się też, jak się pracuje, śpi i je w stanie nieważkości, jak wygląda świat na wysokości ok. 350 km nad Ziemią oraz ile zarabia załoga „kosmicznej ciężarówki”.

Barbara | 2010-06-30
Na półkach: Przeczytane, 000 - Posiadam
Przeczytana: 2003 rok

Tak samo, jak książka "Kierunek Księżyc" (polecam!), ta pozycja po prostu mnie zachwyciła. Napisana przyjaznym językiem, odpowiedzi na przeróżne pytania związane z lotami w kosmos są wyczerpujące i napisane w bardzo zrozumiały sposób - także dla amatorów tej tematyki. W kilka godzin przeczytałam i niejednokrotnie wracałam.

Gorąco polecam!

Paulo Silêncio | 2016-04-17