Ikona w sztuce XX wieku + Cd

Wydawnictwo: WAM
sztuka

To publikacja szczególnie ważna dla zrozumienia fenomenu ikony w przestrzeni sztuki chrześcijańskiej. Problem, jakkolwiek żywo obecny w sztuce polskiej i światowej, nie doczekał się do tej pory systematycznego opracowania. Książka jest efektem wieloletnich badań Autorki nad zagadnieniem inspiracji ikoną prawosławną w twórczości artystów współczesnych. Doskonałe opracowanie, dokonane przez uznanego historyka sztuki, uzupełnia bogaty materiał ilustracyjny (dodatek CD) z reprodukcjami omawianych prac.

cyrylica | 2015-12-18
Na półkach: Teraz czytam