Mała historia sztuki

83-02-05707-X
sztuka, historia sztuki
sztuka
Raincloud

Autorka prezentuje ten nurt w dziejach sztuki, który można nazwać europocentrycznym. Wiedzie on od malarstwa jaskiniowego Lascaux i Altamiry, poprzez rzeźbę z Cyklad, kulturę sumeryjską, babilońską, starożytny Egipt, Grecję, Rzym, Cesarstwo Wschodnie i Zachodnie, islam, po wielowątkową kulturę wczesnochrześcijańską, romanizm, gotyk, renesans, barok, klasycyzm, romantyzm. Omawia także sztukę ostatnich 150 lat, z jej niezwykle skomplikowaną mozaiką kierunków, przełomów, rewolucji i prowokacji artystycznych. Książka jest znakomitą opowieścią o wielkiej przygodzie, w której uczestniczą od kilku tysięcy lat pokolenia artystów. Adresujemy ją do nauczycieli plastyki oraz studentów historii sztuki.

aagnieszka347 | 2016-08-14
rain09 | 2015-04-11