Naruto tom 10 - Ninja z krwi i kości

-ナルト-
manga, japońskie, shounen, ninja
komiksy
Nemosja

Oj, niełatwo jest zostać ninją... Przed młodymi adeptami sztuki shinobi lata nauki, egzaminy, testy, słowem - wiele żmudnej i ciężkiej pracy. Tymczasem Naruto, wykazujący nadmiar energii życiowej młodzieniec z wioski Konoha Gakure, chciałby już teraz, natychmiast zabrać się do wykonywania śmiertelnie niebezpiecznych zadań. Przecież czekają na niego niezliczone walki (z których, oczywiście, wyjdzie zwycięsko), niesamowite przygody...! A tak w ogóle, to Naruto kiedyś zostanie Hokage, Wielkim Mistrzem shinobi, i wtedy dopiero wszystkim pokaże! Tymczasem jednak na jednym z egzaminów pokazać powinien podstawowe techniki shinobi. Niestety, będąc chłopcem raczej odpornym na edukację, technik tych nie zdążył sobie do tej pory przyswoić w stopniu pozwalającym na dostanie się do następnej klasy. Wszystko już wskazywało na to, że po raz kolejny przyjdzie Naruto powtarzać rok i znosić te same nudy, w tym momencie jednak wynika zamieszanie związane z pewnym tajemniczym zwojem... Los daje Naruto szansę udowodnienia, że stać go na więcej niż przypuszczają wykładowcy, ba - więcej nawet, niż sam by kiedykolwiek przypuszczał. Jego przeszłość kryje bowiem pewną mroczną tajemnicę... Jest to jedna z tych mang, które określić można krótko i dosadnie trzyliterowym słowem - hit. Porównywana do legendarnego "Dragon Balla" seria podbiła serca czytelników na całym świecie. Oparte na niej anime również cieszy się sporą oglądalnością. Boom na przygody wyszczekanego adepta sztuki shinobi potrwa jeszcze chyba długo, wciąż bowiem ukazują się kolejne odcinki historii, która, choć długa, nadal trzyma w napięciu. Słowem, seria ma w sobie to coś, co sprawia, że każdego kolejnego tomu wyczekuje się z niecierpliwością. Uwaga - nie tylko dla chłopców! Przecież istnieją także kobiety ninja. Sakura przykładem.

źródło opisu: www.jpf.com.pl

źródło okładki: www.jpf.com.pl

Hari_Seldon | 2016-05-17
Przeczytana: 17 maja 2016

Zakończenie eliminacji do trzeciego etapu egzaminu. Jak sugeruje okładka, tom skupia się przede wszystkim na postaci Rocka Lee – mamy tu nie tylko jego starcie z Gaarą, ale poznajemy też jego przeszłość. Moim zdaniem świetnie przedstawiono tego bohatera, który okazuje się być trochę… innym ninją. Także walka jest bardzo emocjonująca i pomysłowa. Oprócz tego jest też krótka walka pomiędzy drugoplanowymi postaciami – Choji i Dosu – też jest bardzo oryginalnie i można się nawet uśmiechnąć. Fabularnie zostaje również pociągnięty wątek Kabuto – pojawiają się pewne wyjaśnienia, które przy okazji rodzą wiele nowych pytań – jestem ciekawy o co tak naprawdę chodzi. Warto też wspomnieć, że sam Naruto zaczyna nowy etap treningu – zastanawiam się tylko czy przypadkiem nauczyciel mu się nie zmieni, bo końcówka jest dosyć sugestywna. Świetna rozrywka.

Damian | 2015-02-01

Historia rozgrywająca się w świecie pełnym tajemniczych ninja zaczyna nabierać rumieńców.

Aiwlys | 2013-01-06
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Mangi
Przeczytana: 2007 rok

Walka, na którą długo czekałam - Gaara i Lee. Od początku do końca tom trzyma w napięciu.

Monika Remiszewska | 2011-08-13
Przeczytana: 06 czerwca 2008

Wspaniała manga. Nic dodać, nic ująć.

amina | 2016-11-18
Na półkach: Mangi, Posiadam, Przeczytane