Inżynieria kwantowa

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Quantum technology
837180671X
Barbara

Gerard Milburn, znany uczony australijski, w stosunkowo prosty i zwięzły sposób zapoznaje Czytelników z elementami teorii kwantów, po czym prezentuje technologie, które - dziś znane tylko nielicznym specjalistom - mogą w istotny sposób zaważyć na kształcie naszej cywilizacji w XXI wieku. Porusza także zagadnienia: manipulowania pojedynczymi atomami, chłodzenia i chwytania atomów przez wiązki laserowego światła (Nagroda Nobla z fizyki w 1997 roku), pracą kwantowych nanoobwodów czy odporną na podsłuch kryptografią kwantową. Omawia też komputer kwantowy - jeśli kiedykolwiek powstanie, będzie najpotężniejszym "liczydłem", jakie zbudowali ludzie.

źródło opisu: Prószyński i S-ka, 1999

źródło okładki: Prószyński i S-ka, 1999