Zapalenie Tarczycy Hashimoto

Okładka książki Zapalenie Tarczycy Hashimoto Marta Nowosadzka MD, Izabella Wentz MD
Okładka książki Zapalenie Tarczycy Hashimoto
Marta Nowosadzka MDIzabella Wentz MD Wydawnictwo: Wentz LLC zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Wentz LLC
2013-10-28
2013-10-28
tarczyca hashimoto zapalenie tarczycy

Polowa ksiazki jest pisana dosc nie zrozumialym jezykiem - jezykiem lekarzy ale warto ja dodac do swoich pozycji jesli sie walczy sie z niedoczynnoscia tarczycy wiele wskazowek jak zmienic diete , jak brac witaminy i jak styl zycia moze odmienic postepowanie choriby oczywiscie jezlei wdrozymy zmiany w zyciu, Polecam

Książka bardzo dobra, polecam każdemu choremu na Hashimoto jak i osobom leczącym ;). Każdy organizm jest inny i każdy wymaga innej terapii, mimo to jednak żałuje że nie trafiłam na taką lekturę jakieś 10 lat temu jak dowiadywałam się o swojej przypadłości, prawdziwa encyklopedia tego czego nie dowiedziałam się od lekarzy ;). Polecam

Hashimoto zdiagnozowano u mnie ponad 7 lat temu i może nie jestem jakimś freakiem jeśli chodzi o czytanie "jak żyć" z tą chorobą, to jednak COŚ TAM już wiem i muszę powiedzieć, że z ogromną nadzieją sięgałam po tę książkę. Oczekiwałam, że nareszcie jak przystało na kompendium wiedzy (bo tak sporo osób opisuje tę książkę),znajdę wszystko w jednym miejscu i dowiem się czegoś nowego, nareszcie praktycznego!
Niestety, książka jest przeładowana medycznymi wiadomościami. Nie dowiedziałam się niczego nowego, a ta książka nie zmieniła nic w moim dotychczasowym życiu.

Bezcenna i obowiązkowa pozycja dla każdego z chorobą Hashimoto.

Przeczytać ją powinien każdy student medycyny i każdy lekarz przede wszystkim endokrynolog. Żeby nie robili krzywdy swoim pacjentom.

Bezcenna i obowiązkowa pozycja dla każdego z chorobą Hashimoto.

Ta książka jest jak encyklopedia i polecam ją każdemu, który ma zapalenie tarczycy typu Hashimoto. Jest tam tak wielka ilość wiedzy, że ja przeczytałam ją dwa razy, i wciąż wracam do niektórych rozdziałów. Autorzy - farmaceutka i lekarka, piszą profesjonalnie, wyczerpująco i logicznie. Holistyczne podejście, do którego osobiście podchodzę sceptycznie, jest tutaj poglądem dwóch specjalistów medycznych. Po lekturze książki zaczełam rozumieć, że organizm działa jako całość i jako całość trzeba go leczyć - atakować chorobę z każdej możliwej strony. To daje nadzieję każdemu, kto choruje na przewlekłe choroby, i jednocześnie obarcza odpowiedzialnością, że sami jesteśmy w stanie "coś" zrobić dla własnego zdrowia, a nie tylko załamywać się po diagnozie, że to choroba przewlekła, nieuleczalna. I wisienka na torcie - styl pisania daje wrażenie, że rozmawia się z bliską koleżanką, która ma wiedzę medyczną. Warto przeczytać.

Książka pani Izabelli odniosła sukces na rynku amerykańskim, znalazła się nawet na liście bestsellerów New York Timesa. Pozycja ta prezentuje najnowsze odkrycia dotyczące choroby Hashimoto - jej przyczyn i sposobów radzenia sobie z nią. Autorka podpowiada, jakie zrobić badania, a także co warto zmienić w codziennych nawykach, by poczuć się lepiej. Polecam.

trafna pozycja dla osob chcacych zglebic wiedze o swoim najwiekszym bogactwie - zdrowiu. co prawda po ta ksiazke siegna ci ktorzy juz zetkneli sie z problemem zapalenia tarczycy, ale polecam kazdemu kogo dotyczy jakis problem z autoimmunologia. dobrze wskazane schematy, pomimo tego ze autorka pisze jak to jest z badaniami w Stanach nie brakuje odniesien do Polski, bo pani Izabela Wentz stad pochodzi. pozycja obowiazkowa dla osob z Hashi jak i z celiakia.

• Zdrowie
  • 2017