Zapalenie Tarczycy Hashimoto

Wydawnictwo: Wentz LLC
zdrowie, medycyna
agnb

U pacjentów z Hashimoto często występują refluks, niedobory pokarmowe, anemia, przepuszczalne jelito, alergie pokarmowe, choroby błon śluzowych jamy ustnej i hipoglikemia, jako dodatek do typowych objawów niedoczynności tarczycy, takich jak przyrost wagi, nietolerancja zimna, utrata włosów, zmęczenie i zaparcia. Organizm zostaje uwikłany w błędne koło immunologicznego przeciążenia,...

Organizm zostaje uwikłany w błędne koło immunologicznego przeciążenia, niewydolności nadnerczy, dysbiozy przewodu pokarmowego, upośledzonego trawienia i nieprawidłowości w wydzielaniu hormonów.Błędne koło destrukcji będzie kontynuowane w danym kierunku siłą rozpędu, dopóki nie zostanie przerwane przez interwencję z zewnątrz.

Interwencje dotyczące zmiany trybu życia, opisywane w tej książce, pomogą zdemontować błędne koło, część po części. Zaczynamy od prostych kroków, aby wyeliminować czynniki wyzwalające, a następnie staramy się naprawić inne systemy, aby przywrócić równowagę i pozwolić, aby organizm sam się wyleczył.

źródło opisu: http://www.tarczycahashimoto.pl/ksi261380ka.html

źródło okładki: http://www.tarczycahashimoto.pl/ksi261380ka.html

Marta M | 2017-12-29
Przeczytana: październik 2017

Polowa ksiazki jest pisana dosc nie zrozumialym jezykiem - jezykiem lekarzy ale warto ja dodac do swoich pozycji jesli sie walczy sie z niedoczynnoscia tarczycy wiele wskazowek jak zmienic diete , jak brac witaminy i jak styl zycia moze odmienic postepowanie choriby oczywiscie jezlei wdrozymy zmiany w zyciu, Polecam

pocahontas_88 | 2017-11-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 listopada 2017

Książka bardzo dobra, polecam każdemu choremu na Hashimoto jak i osobom leczącym ;). Każdy organizm jest inny i każdy wymaga innej terapii, mimo to jednak żałuje że nie trafiłam na taką lekturę jakieś 10 lat temu jak dowiadywałam się o swojej przypadłości, prawdziwa encyklopedia tego czego nie dowiedziałam się od lekarzy ;). Polecam

Ania | 2017-11-20
Przeczytana: 19 listopada 2017

Hashimoto zdiagnozowano u mnie ponad 7 lat temu i może nie jestem jakimś freakiem jeśli chodzi o czytanie "jak żyć" z tą chorobą, to jednak COŚ TAM już wiem i muszę powiedzieć, że z ogromną nadzieją sięgałam po tę książkę. Oczekiwałam, że nareszcie jak przystało na kompendium wiedzy (bo tak sporo osób opisuje tę książkę), znajdę wszystko w jednym miejscu i dowiem się czegoś nowego, nareszcie praktycznego!
Niestety, książka jest przeładowana medycznymi wiadomościami. Nie dowiedziałam się niczego nowego, a ta książka nie zmieniła nic w moim dotychczasowym życiu.

pyza76 | 2017-02-27

Bezcenna i obowiązkowa pozycja dla każdego z chorobą Hashimoto.

Przeczytać ją powinien każdy student medycyny i każdy lekarz przede wszystkim endokrynolog. Żeby nie robili krzywdy swoim pacjentom.

Aga | 2017-02-17
Przeczytana: styczeń 2016

Ta książka jest jak encyklopedia i polecam ją każdemu, który ma zapalenie tarczycy typu Hashimoto. Jest tam tak wielka ilość wiedzy, że ja przeczytałam ją dwa razy, i wciąż wracam do niektórych rozdziałów. Autorzy - farmaceutka i lekarka, piszą profesjonalnie, wyczerpująco i logicznie. Holistyczne podejście, do którego osobiście podchodzę sceptycznie, jest tutaj poglądem dwóch specjalistów medycznych. Po lekturze książki zaczełam rozumieć, że organizm działa jako całość i jako całość trzeba go leczyć - atakować chorobę z każdej możliwej strony. To daje nadzieję każdemu, kto choruje na przewlekłe choroby, i jednocześnie obarcza odpowiedzialnością, że sami jesteśmy w stanie "coś" zrobić dla własnego zdrowia, a nie tylko załamywać się po diagnozie, że to choroba przewlekła, nieuleczalna. I wisienka na torcie - styl pisania daje wrażenie, że rozmawia się z bliską koleżanką, która ma wiedzę medyczną. Warto przeczytać.

Margita | 2015-11-05
Na półkach: Przeczytane, Poradniki

Książka pani Izabelli odniosła sukces na rynku amerykańskim, znalazła się nawet na liście bestsellerów New York Timesa. Pozycja ta prezentuje najnowsze odkrycia dotyczące choroby Hashimoto - jej przyczyn i sposobów radzenia sobie z nią. Autorka podpowiada, jakie zrobić badania, a także co warto zmienić w codziennych nawykach, by poczuć się lepiej. Polecam.

wrublik7 | 2015-08-02
Przeczytana: 13 sierpnia 2015

trafna pozycja dla osob chcacych zglebic wiedze o swoim najwiekszym bogactwie - zdrowiu. co prawda po ta ksiazke siegna ci ktorzy juz zetkneli sie z problemem zapalenia tarczycy, ale polecam kazdemu kogo dotyczy jakis problem z autoimmunologia. dobrze wskazane schematy, pomimo tego ze autorka pisze jak to jest z badaniami w Stanach nie brakuje odniesien do Polski, bo pani Izabela Wentz stad pochodzi. pozycja obowiazkowa dla osob z Hashi jak i z celiakia.