Postrzępiony żagiel miłości

Wydawnictwo: Dom na Wsi
Суперженщина
83-919992-3-8
literatura rosyjska, emigranci

Literacka sensacja roku: nowa awanturnicza powieść o rosyjskich emigrantach w Ameryce i ich przygodach w Meksyku. Zanim książka Jurija Drużnikowa ukazała się drukiem otrzymała nominację do nagrody "Rosyjski Bestseller Narodowy". O tej powieści Jurija Drużnikowa jest już głośno, a w wielu krajach trwają prace nad jej przekładem. "Wystrzępiony żagiel miłości" to napisana z niebanalnym humorem powieść o miłości, pieniądzach i śmierci, rozgrywająca się w realiach szalonego amerykańskiego życia. Znana sowiecka poetka, zdolna uwieść każdego mężczyznę, znalazła się w Kalifornii i kolejny raz wychodzi za mąż. Zupełnie nieoczekiwanie akcja przenosi się do Meksyku. Bohaterka, której udało się równocześnie uzyskać obywatelstwa Kanady, Niemiec, Izraela i Stanów Zjednoczonych, a także otrzymuje pomoc socjalną z tych krajów, staje wobec wyjątkowej szansy zostania królową. Przedsiębiorcza dama dostaje się w ręce aferzystów. W przygody bohaterów wplata się życie autora powieści i jego żony.

Łobuziara | 2012-02-05

Lekka, przyjemna lekturka z nutką ironii i sarkazmu. Polecam wszystkie utwory Jurija Drużnikowa, a także samą biografię autora!

kasweg | 2016-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2016