Tango z prezydentem

Tłumaczenie: Piotr Fast
Wydawnictwo: Śląsk
Tango s prezidentom
83-7164-282-2

Zbiór mikropowieści zatytułowany "Tango z Prezydentem" stanowi już kolejną w naszym kraju prezentację dorobku Jurija Drużnikowa. Pisarz, unikając reportażowej sprawozdawczości, charakterystycznej dla literatury interwencyjnej, zaopatruje swoje opowieści w zawoalowane aluzje, gry słów, złote myśli, nieoczekiwane zwroty akcji i zaskakujące finały. Opowiedziane w nich ludzkie losy stają się mini-przypowieściami, przybierając cechy charakterystyczne dla, bardozo żywego w rosyjskiej tradycji literackiej, nurtu parabolicznego.

Marcin | 2013-02-23
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam