Destined for an Early Grave

Cykl: Nocna Łowczyni (tom 4)
Wydawnictwo: Avon
vampire, wampiry, akcja, romans
angielski

Since half-vampire Cat Crawfield and her undead lover Bones met six years ago, they’ve fought against the rogue undead, battled a vengeful Master vampire, and pledged their devotion with a blood bond. Now it’s time for a vacation. But their hopes for a perfect Paris holiday are dashed when Cat awakes one night in terror. She’s having visions of a vampire named Gregor who’s more powerful than Bones and has ties to her past that even Cat herself didn’t know about.

Gregor believes Cat is his and he won’t stop until he has her. As the battle begins between the vamp who haunts her nightmares and the one who has her heart, only Cat can break Gregor’s hold over her. She’ll need all the power she can summon in order to bring down the baddest bloodsucker she’s ever faced … even if getting that power will result in an early grave.

mclena | 2015-10-30
Przeczytana: 30 października 2015

"Miał czarne, wyraźnie farbowane włosy, z których jedno pasmo zaczesał w sposób, w jaki niektórzy faceci chcieli oszukać innych, że nie są łysi. Zwalczyłam nagłą chęć, by odsunąć mu je z glacy i krzykąć: a kuku!"

Kłopoty w raju? O tak! I to jakie!
Mogłoby się wydawać, że jeśli Cat odeszła z Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego, to jej życiu nie będzie zagrażało już większe niebezpieczeństwo niż do tej pory. Wszystko sie jednak zmienia, kiedy w jej snach pojawia się wampir, którego nie poznaje, ale w głębi ducha ma przeczucie, że go zna. W snach wypowiada do niej słowa, które przyprawiają ją o dreszcze: "On nie jest twoim mężem". Kiedy Cat i Bones zostali zaatakowani przez grupę wampirów i ghuli, jasnym się staje, że ktoś chce ich dorwać. Tym kimś okazuje się być Gregor- znany jako Senny Porywacz - wampir, który twierdzi, że poślubił Cat kiedy ta miała zaledwie 16 lat. Cat tego nie pamięta, gdyż Mencheres wymazał jej pamięć z tego okresu a przywrócić może ją tylko Gregor. Bones jest...

Wydaje się, że po zabiciu Patry, życie Cat i Bonesa będzie już tylko usłane różami. Po "wampirzym" ślubie nowożeńcy udają się na swoją podróż poślubną ale nie wszystko jest tak jak być powinno.
Cat od kilku tygodni prześladuje wyjątkowo paskudny koszmar, w którym najpierw ktoś ją ściga aby następnie znalazła się oko w oko z człowiekiem powtarzającym jak mantrę: "on nie jest twoim mężem".
Początkowo niczego nieświadoma Cat bagatelizuje upiorny sen, nikomu o tym nie mówiąc.
Kiedy Menchers informuje Bonesa, że zbiegł więzień, którego on uwięził 12 lat wcześniej i to on pojawia się w snach Cat, chcąc ją odzyskać młodzi małżonkowie zdają sobie sprawę w jakim niebezpieczeństwie znajduje się dziewczyna. Zbieg, którego nazywają Sennym Porywaczem- Gregor utrzymuje, że zanim Menchers go uwięził to on zdążył zawrzeć związek małżeński z Cat i to on jest jej prawdziwym mężem według wampirzego prawa, które stanowczo zakazuje rozwodów.
Gregor, to potężny wampir, który ma moc przenikania do snów...

sola255 | 2014-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2014

Dalsze losy mojej ulubionej pary wampirów i nie tylko, jest tam jeszcze mnóstwo niesamowitych osób wraz z Dracula Vladem Palownikiem .Przygody sa niesamowite , akcja wartka zwroty akcji nieprawdopodobne .Proponuję czytać ,czytać i rozkoszować sie rozrywką...

kasik | 2017-03-02
Przeczytana: 02 marca 2017

Długo trwało zanim sięgnęłam po ten tom serii, chyba dlatego, że przeczytałam w komentarzach o "kłopotach w raju", a na to nie byłam wcześniej gotowa. Cóż mogę powiedzieć, Cat i Bones to emocjonujący i wybuchowy związek i właśnie dlatego absolutnie nie nudny. Jak na razie to najlepsza część cyku, zdecydowanie polecam fanom serii.

Magda | 2014-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

Nowe problemy. Nowe konsekwencje. Nowe moce. Po tym tomie naprawdę wszystko się zmienia w życiu Cat i Bones'a. Z pewnością bardziej skomplikuje to ich relacje, ale także podwoi problemy. No i jest jeszcze kochany Vlad. Postać, którą jakże uwielbiam w powieściach J. Frost. Nie, to nie typowy Dracula. Wręcz przeciwnie. Jak można nie kochać tego jakże płomiennego, gorącego faceta ;)

Lethea113 | 2014-02-15
Przeczytana: 19 stycznia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie sądziłam,że jeszcze którakolwiek część dorówna pierwszej, czyli ,,W pół drogi do grobu". W trakcie czytania tej powieści stwierdziłam,że bardzo się myliłam.
Tym razem nie namieszała była Bonesa, ale nowa postać-Gregor,który uważa że Cat należy do niego. Jest tylko jeden problem- ona niczego nie pamięta. Ale co się stanie gdy tajemnice przeszłości wyjdą na jaw ? Pojawiają się więc kłopoty w raju. Ach, te ich kłótnie małżeńskie. Nie zabrakło też seksu na zgodę.
Razem z bohaterami przeżywałam ich problemy i niepewności, ale wierzyłam że ich miłość wszystko przetrwa. Te zdarzenia doprowadziły w końcu do przemiany Cat w wampira, jednakże nietypowego...

Marika | 2015-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2015

Po raz kolejny mam wrażenie, że każda część tej serii jest lepsza od poprzedniej. Co jest niesamowite, bo często zdarza się tak, że następne tomy jakiegoś cyklu już nie są takie dobre. W "Nocnej Łowczyni" jest wręcz przeciwnie.

W życiu Cat chyba nigdy nie będzie spokojnie. Ataki ze strony ghuli, kolejne przemiany w wampira, i nagle jeden z nich twierdzi, że jest jej mężem i chce ją odzyskać.. Chociaż ta nie tak dawno związała się z Bonesem wampirzą przysięgą.
Podsumowując, czekają nas kolejne zwroty akcji w fabule. Nie zabraknie nowych postaci, mnóstwa akcji i emocji, choć ta część jest chyba naładowana głównie tymi złymi wydarzeniami.
W każdym razie, nie sposób się od niej oderwać, jak zwykle. Z wielką ochotą sięgnę po kolejną część.

Clarissa21 | 2014-04-13
Przeczytana: 11 kwietnia 2014

Przyznaje się jako wierna fanka Łowczyni jestem mało obiektywna! Ale ta pozycja po prostu jest rewelacyjna, mimo iż po czwartym tomie wypadało by nie spodziewać się za wiele, to miło sie zaskoczycie! Autorka umiejętnie buduje napięcie zwłaszcza te seksualne między głównymi bohaterami, rewelacyj dialogi, szczególnie Cat. A co najważniejsze nasz zazdrosny, apodyktyczny, nieziemsko przystojny wampir ,,dziwka", ach...
Trochę irytował nie motyw ślubu Cat z jakimś innym wampirem, którego nie pamięta, jakieś to naciągane! Co do reszty nie mam zastrzeżeń już zacieram rączki na kolejny tom!
Zdecydowanie POLECAM!!!

breakheart | 2012-02-19
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, E-booki

Książka tak jak poprzedniczki nie zawiodła mnie. Podziwiam Jeaniene Frost za tak kapitalny pomysł! Wszystko trzyma się kupy i nie da się od niej oderwać. Czyta się świetnie, miło i szybko. Ciągle dzieje się coś ciekawego więc się nie nudzisz. Znajdziesz tu wszytko czego szukasz : miłość, sex, zdradę, waleczność, przyjaźń, oddanie... Główni bohaterzy tak bardzo do siebie pasują i w ogóle są niesamowici. Cat i Bones niewiargodny i zabójczy duet!;)
Polecam wszystkim i życzę miłego czytania!;pp

Floire | 2013-08-23
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Kolejny tom i... znowu nie mogłam się oderwać:). Mam słabość do Bonesa i Cat (nie mówiąc już o kochanym Draculi) oraz jej przygód. Ten tom był inny niż się spodziewałam, jednak nie zawiódł moich oczekiwań. Bardzo spodobał mi się motyw ukazania fragmentów z nastoletniego życia Cat. Nie mogę się już doczekać, aż dorwę kolejną część. Naprawdę polecam!