Destined for an Early Grave

Okładka książki Destined for an Early Grave Jeaniene Frost
Okładka książki Destined for an Early Grave
Jeaniene Frost Wydawnictwo: Avon Cykl: Nocna Łowczyni (tom 4) fantasy, science fiction
Nocna Łowczyni (tom 4)
Avon
2009-07-28
2009-07-28
vampire wampiry akcja romans

Oj bardzo mi się podobała ta część. Uczucie łączące Bons'a i Kate rozwija się, ale co na to bohaterowie, gdy dowiedzą się, że Katie ponad dekadę temu wyszła za kogoś innego niż piękny, dobrze zbudowany i nad wyraz pewny siebie Bone"s? Ojjjj... będzie się działo:) On nie lubi gdy ktoś chce uzurpować sobie prawo do jego kobiety. Uwielbiam wątki fantasty w miarę osadzone na podłożu rzeczywistym, z przyjemnością czytałam jak razem stawiają czoła wrogowi. Muszę dodać, że uwielbiam Vłada skradł w tej części moje serce. Bardzo fajna część, poczytam kolejne bo wampiry, miłość i wszelkie przeciwności losu to moja słabość. Ta seria skradła moje samotne wieczory, gdy mąż jest w pracy, dzieci śpią, a ja zastanawiam się po co okiem sięgnąć:) polecam

Czwarta część serii o Nocnej Łowczyni. Kolejne przygody Cat i Bonesa. Trzyma cały czas w napięciu.
Jak to jest, gdy okazuje się, że masz dwóch mężów, ale o jednym nic nie wiesz??
Trudne chwile przed naszą parą bohaterów, gdy na horyzoncie pojawia się Gregor i rości sobie prawa do Cat.
Oj dzieje się, a do tego pojawią się nieprzewidziane konsekwencje przemiany Catherine.
Niesamowita i wciągająca.
Wie, że się powtarzam, ale książki z serii Nocna Łowczyni, to jedne z moich ulubionych po powieści. Polecam.

Jak to jest, gdy okazuje się, że masz dwóch mężów, ale o jednym nic nie wiesz??
Oj dzieje się, a do tego pojawią się nieprzewidziane konsekwencje przemiany...

O, jak ja nie lubię tej części.
Jest bardzo dobra, świetna, może i najlepsza, ale czytałam ją z zaciśniętymi zębami.
Do Bonesa przyzwyczaiłam się i choć niejednokrotnie na miejscu Cat, palnęłabym go po głowie, to jednak dwóch kolejnych macho z zapędami narobiło wiele zamętu. Gregor, który skądinąd jest bardzo ciekawie pomyślany, poznając tajemnicę przyszłości postanawia, że szesnastoletnia Cat zostanie jego partnerką. Odsunięty przez klan wampirzy od dziewczyny kilkanaście lat żyje w niewoli by umrzeć i ponownie ją zdobyć. Wchodzi do jej snów gdzie uparcie przekonuje ją, że Bones nie jest jej mężem. Gdy Gregor dotknie Cat we śnie, ona przeniesie się do niego. Dlatego nazywają go sennym porywaczem. Łatwo przewidzieć co będzie dalej? Na światło dzienne wychodzi przeszłość Cat, przeszłość którą przez miesiąc dzieliła z Gregorem, zgodnie z którą wtedy właśnie została jego żoną. Cóż? Krok od bigamii.
Wiele się dzieje. Wiele kłótni między bohaterami. Co mniej wierzący w powodzenie duetu mogli mocno poobgryzać paznokcie zastanawiając się, czy tej dwójce uda się być razem. Dobrze, że nie mam tego nawyku, bo pewnie też pogryzłabym trochę. A ponieważ nie lubię takich gierek między bohaterami, mimo iż godzenie niekiedy rekompensuje nieporozumienia i rozjazdy życiowe, nie będzie to moja ulubiona część tej długiej – i oby jak najdłuższej - historii.
Cat się poświęca, Bones ma szalony plan, ona traci wiarę, on odchodzi od zmysłów. Czemu nie potrafią pogadać ze sobą? Przyznam, że wyjątkowo mnie w tej części wkurzali, denerwowali i osłabiali. Ale scena przy fortepianie, bezcenna. Dodatkowo, przy kłótniach, albo w milczeniu niby mimochodem wyszło kilka spraw, które usprawiedliwiają ten cały galimatias.
Vlad, jest cudny. Trochę wcześniej miałam do niego bardziej ostrożny stosunek. Teraz już nie. A te jego płomienie. Od razu zapytam, czy będzie w następnych częściach i czy znajdzie kogoś dla siebie? Równie płomiennego. W sumie, nawet przy swoim wielkim umiłowaniu monogamii, chyba byłabym w stanie wybaczyć Cat chwilę zapomnienia.
Śmierć Rodneya równie nieoczekiwana jak wampiryzm matki. Nie powiem, dwa razy poczułam się bardzo mocno zaskoczona.

O, jak ja nie lubię tej części.

Zrobił się lekki melodramat. Tylko Drac ratuje tą część. Jego postać jest (o dziwo) wielowarstwowa i ciekawa. Sama nie wiem, czy sięgnę po kolejne książki z cyklu. Bones właściwie zamknął Cat w złotej klatce i po prostu od razu skojarzył mi się Grey kontrolujący Anastazję na każdym kroku jej życia. Nie wytrzymałabym z takim facetem. Cat nie straciła swojego ciętego języka, ale charakterek Bones'a jakby lekko przygasł.

Seria "Nocna Łowczyni" opowiada o przygodach Cat i Bones'a. Historia osadzona w świecie wampirów i innych istot nadprzyrodzonych. Zdecydowanie bardzo fajna fabuła, dobrze wykreowani bohaterowie oraz ciekawe wątki poboczne. Seria zawiera kilka powieści, krótkie opowiadania oraz książki o pobocznych postaciach. Czytało mi się przyjemnie i szybko. Jedyny minus to przeciąganie akcji. Czasem miałam wrażenie, że te kilka książek można by połączyć w jedną, gdyby usunęło się połowę dziwnych sytuacji czy opisów. Ogólnie polecam. Dużym plusem są dorosłe postacie i brak akcji w stylu "dzieci ratują świat. Miłego czytania :)

Długo trwało zanim sięgnęłam po ten tom serii, chyba dlatego, że przeczytałam w komentarzach o "kłopotach w raju", a na to nie byłam wcześniej gotowa. Cóż mogę powiedzieć, Cat i Bones to emocjonujący i wybuchowy związek i właśnie dlatego absolutnie nie nudny. Jak na razie to najlepsza część cyku, zdecydowanie polecam fanom serii.

kolejny świetny tom

kolejny świetny tom

Jakże to jest smutne, że nie ma oficjalnego tłumaczenia tej książki. Jednak... to nie zmienia faktu, że nie można jej przeczytać.
Bardzo dobra część, jest o wiele lepsza od poprzedniej, a kłótnie Cat i Bonesa są tutaj czymś co dodaje uroku całości.

Na półkach: , , , , , , , , ,

• Paranormal romance