Conan Najemnik

Wydawnictwo: Nakom
Conan The Mercenary
conan, najemnik, howard, opowiadanie
dona

Książka ta jest zbiorem luźno powiązanych ze sobą opowiadań o Conanie. Kim jest Conan? Wędrownym wojownikiem-włóczęgą. Ima się różnych zajęć: najemnika, żołnierza, pirata, złodzieja, a na końcu - króla. Conan jest bardzo silny, odważny, dobrze włada mieczem, poza tym ma słabość do pięknych kobiet. Jest także nieco prymitywny, ale nie głupi. Akcja toczy się w Europie, ale nie w takiej, jaką znamy. Jest to Europa sprzed dziesięciu tysięcy lat, o zupełnie innej linii brzegowej, zamieszkana na północy przez barbarzyńców, pełna czarów, niebezpiecznych stworów, targana krwawymi wojnami i konfliktami. Książkę można polecić każdemu miłośnikowi fantastyki. Uwaga: Pełno w niej drastycznych scen.

Zawartość:
Cienie w blasku księżyca
Skarby Gwahlura
Stalowy demon
Szmaragdowa toń

Madalena90009 | 2016-07-23

Historie o Conanie są proste, ale to nie jest ich wadą.
Conan nie jest typem myśliciela - intelektualisty, to waleczny, nieustraszony i żądny przygód niespokojny duch i takie są też opowieści o nim - pełne walki, krwi, niebezpieczeństw i tajemnic.
To doskonała rozrywka, która nie męczy i nie wymaga od czytelnika zbyt wielkiego zaangażowania.
Ma po prostu sprawiać przyjemność.
I sprawia.

Muhikons | 2011-09-04
Na półkach: A. Posiadam, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 04 września 2011

Przed lekturą tej książki przeczytałam kilka innych opowiadań o Conanie, z innego wydawnictwa. Miały zupełnie odmienny styl - toporny, archaiczny - i dlatego tak mi się podobały. Dlatego nic dziwnego, że ta książka z początku mi nie szła, ciężko było się przyzwyczaić.
Co za dużo, to niezdrowo. Po zapoznaniu się z kilkunastoma przygodami Conana muszę stwierdzić, że wszystkie są do siebie bardzo podobne.

malakianin | 2010-08-26
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Darzę tą książkę olbrzymim sentymentem, stąd taka ocena. Była to pierwsza książka fantasy jaką przeczytałem w życiu, miałem wtedy jakieś 10-11 lat i wywarła na mnie olbrzymie wrażenie. Stąd chyba wynika mój całkowity brak obiektywizmu w stosunku do Conana/Howarda;)

lub24 | 2012-11-26
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Fantasy
Przeczytana: 16 grudnia 1992

Memory.
Find.
Conan. I wszystko jasne...

babelg | 2014-11-13

Kolejna z wielu odsłon przygód Conana. Oczywiście trzyma poziom jak reszta z tej serii. Wielbiciele fantasy śmiało mogą sięgnąć po tę książkę...

Wspomnień czar, teraz raczej dla koneserów.

voyager1975 | 2011-07-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

dobra

Marek Nowowiejski | 2016-10-21