5 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Extreme magic
Alina

Guy Callendar, były agent ubezpieczeniowy, stracił w pożarze dom i rodzinę. Po tym wypadku wycofał się z życia społecznego i utrzymywał kontakty z niewielką ilością osób. Po jakimś dziesięciu latach samotności jego życie zaczęło ulegać zmianie. Ale jak bardzo może się zmienić? Czy Guy powróci do prawdziwego życia?

Alina | 2010-06-23
Przeczytana: 06 lipca 2010

Treść tego opowiadania - bo to nie jest powieść, a opowiadanie - nijak się ma do tytułu. Spodziewałam się historii, w której pojawi się coś niewysłowienie magicznego. Było to moje jedyne rozczarowanie w "Na krańcach magii". Kiedyś przeczytałam jedną opinię, że książka ta jest napisana rzadko spotykanym stylem i trzeba się na niej skupić, nie można po prostu przelecieć po niej wzrokiem. Pani Calisher zdołała mnie zmusić do wytężonej uwagi, okraszonej strachem, że coś przegapiłam.

Bohaterem opowiadania jest Guy, antykwariusz-ubezpieczyciel, który stracił w pożarze rodzinę oraz dom. Jest miłośnikiem samotności. Zatapia się w niej, chroni, niczym ukochane dziecko. Samotność jest dla niego wszystkim. Czasem prowadzi rozmowy telefoniczne z dobrymi znajomymi, jednak nie angażuje się w nie jakoś emocjonalnie, chyba że mówi o antykach.

Wieczory spędza w oberży, gdzie również się nie odzywa. Jego historia łączy się też z dwoma postaciami - właścicielką oberży Marion oraz zakochaną w nim...

Anksunamun | 2016-07-19
kachori | 2016-03-02